Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan korrepetáljak, tanítsak...

Hogyan korrepetáljak, tanítsak idegen nyelvet? Te hogyan kezdted?

Figyelt kérdés
Szeretnék dolgozni az egyetem mellett, viszont ezt "hagyományos" diákmunka keretei között nem tudom megoldani. Anglisztika szakos vagyok, szóval jól tudok angolul és emiatt mindenki azt mondja, hogy vállaljak nyelvtanítást (magyaroknak angolt, külföldieknek magyart)... Ez tényleg jól hangzik, mert akkor magam osztom be az időmet, be tudom illeszteni a mindennapjaimba stb., kapcsolódik is azért a tanulmányaimhoz és a környezetemben is azt látom, hogy rengetegen csinálják. Viszont megmondom őszintén, hogy nem tudom elképzelni és fogalmam sincsen, hogy ebbe mégis hogyan kezdhetnék bele. Én még soha nem tanítottam nyelvet senkinek sem, soha nem is tanultam semmit sem ennek a módszertanáról, hogy mit hogyan kell és mi hogyan működik. Nyilván én is tanultam és tanulok nyelveket, de azért szerintem ennek a tapasztalata nem elég. Valamint eleve azt látom, hogy a legtöbben tapasztalt magántanárokat keresnek, akik ténylegesen felkészültek szakmailag és van gyakorlatuk, mert akármire nem adja ki az ember a pénzét és tényleges eredményeket vár tőle. Én kezdetben akár ingyen is vállalnám, de még ismerősi körben sem találtam olyat, aki így engem választana (inkább elmennek nyelvtanfolyamra vagy keresnek egy tapasztalt magántanárt).
2020. febr. 23. 10:07
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
0%

Felejtsd el az egészet gyorsan, nem való ez neked.


Nem tudsz te angolul egyébként sem. Az hogy azt mondják jol beszelek angolul, k***rvára nem elég.


Cambridge felsőfok + CERTA + angol nyelvtanári diploma nélkül nem lenne bőr a pofámon belekezdeni. Amíg nincs meg mind a három, el se kezdenék gondolkodni ezen.

2020. febr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
0%

Én alapból olyat keresek aki MINIMUM HIVATALOS angoltanár, és van még hozzá 1 felsőfokú nyelvvizsgája is.


Ha nincs meg a végzettség, szóba nem állék vele, lehet tőlem anyanyelvi is. Ez alapján gondolkozz el azon, mennyire senki vagy a szakmában.

2020. febr. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
0%
Engem jelenleg is olyan tanít, akinek MINDHÁROM papírja megvan és tökéletesen elégedett vagyok vele, mert tudom, hogy megbízható tudásforrástól tanulok :)
2020. febr. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de szerintem pont a papír az, ami nem sokat bizonyít... elég csak körülnézni, hogy milyen varázslatos pedagógusaink vannak. Alapvetően nem attól lesz valaki jó tanár, hogy pedagógus végzettséget szerez vagy, hogy milyen nyelvvizsgája van. Nagyon sok múlik az ember személyiségén, hozzáállásán, ambícióján, céljain stb., illetve nyilván szükség van a megfelelő szakmai és módszertani ismeretek elsajátítására is, illetve gyakorlatra. Én nem leszek tanár a végzettségem szerint, de ettől még nem gondolom azt, hogy nem lennék képes elsajátítani a tanításhoz szükséges készségeket, tudást és gyakorlatot. Például ezen is fel szoktam magamat idegesíteni néha, hogy a velem egy évfolyamon tanuló angol tanárisok könnyebben találnak korrepetálandó diákokat és őket tényleg keresik is, csak azért mert ők tanári szakosok...pedig ez pont nem jelent semmit. Nekem anglisztikásként sokkal több angolos tárgyam volt már mint nekik, a tanárisoknak a képzés ezen szakaszában konkrétan nulla gyakorlatuk volt, egyetlen egy alkalommal voltak egy középiskolában óramegfigyelésen, és semmivel sincsenek előrébb nálam, ami a nyelvtanítást illeti. Viszont ők tanárok lesznek, emiatt rögtön jobbak. Nem értem.

Egyébként rengetegen tanítanak és korrepetálnak pedagógus végzettség nélkül, folyamatban lévő tanulmányok mellett is. Engem is leginkább olyanok tanítottak angolul, akiknek nem volt tanári végzettségük, de pl. kínaiul is így tanultam meg. Szerintem semmivel sem rosszabb, mintha lett volna egy halom papírjuk a nyelvtudásukról vagy a végzettségükről, nálam ez nyelvtanulóként sosem volt szempont. Én arra lennék kíváncsi, hogy aki tanít, az hogyan kezdte (pl. kiket, milyen ajánlattal, milyen módszerekkel stb.).

2020. febr. 23. 13:14
 5/33 anonim ***** válasza:
0%

Hiába erőlködsz, a diplomát nem véletlenül adják: azért mert megtanultak és megdolgoztak érte.


És az én körömben is inkább azokhoz járnak, akik tanárok, nem pedig mindenféle kontárhoz.


Szóval tudhatsz te angolul akármennyire, végzettség nélkül akkor sincs tekintélyed.


Vannak ezek a tizen-huszonévesek akik Angliában élnek és kínálkoznak, hogy majd ők jól kitanítják az embert. Ezeket csak képen röhögöm :D


Engem olyan aki nem pedagógus, ne akarjon tanítani. Röhejes és hiteltelen.


Mellesleg lehet, hogy tanítanak papír nélkül, de nem hiszem hogy sokáig. Szerintem előbb-utóbb lesz rá törvény, hogy magántanítani is csak papírral lehessen.


És ez így lenne jól. Remélem lesz ilyen törvény.

2020. febr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem mondtam, hogy nem tanulnak vagy nem dolgoznak a tanári diplomáért, dehogynem. Pontosan tudom, hogy mit tanulnak, hiszen velük együtt tanulok (sőt, nekik kevesebb angolos tárgyuk van, ha már itt tartunk). Annyit mondtam, hogy szerintem nem ezen múlik elsősorban, hogy van-e az embernek tanári végzettsége vagy sem.. Én ki merem jelenteni, hogy a tanáraim 90%-a nem ért semmit. Jelenleg is együtt tanulok a tanári szakosokkal és már most látszik, hogy van egy halom olyan hallgatótársam, akit pl. abszolút nem is érdekel a szakja, akinek semmi ambíciója nincsen a tanítás iránt, aki utálja a gyerekeket vagy, aki már most arra készül, hogy majd jól visszaadja a gyerekeknek mindazt, amit az ő tanáraitól kapott stb. Az, hogy valaki elvégez egy egyetemet, az még egyáltalán nem jelenti azt, hogy alkalmas is az adott pályára, csak feljogosítja őt a munkavégzésre. Én nem vagyok pedagógus, nem leszek pedagógus, a tanáraim többsége sem volt pedagógus és a most egyetemen tanító tanáraim sem pedagógusok, így a tanári szakosokat tanító oktatók sem pedagógusok, ha esetleg érdekel... nem ez a lényeg.
2020. febr. 23. 14:12
 7/33 anonim ***** válasza:
0%

"Annyit mondtam, hogy szerintem nem ezen múlik elsősorban, hogy van-e az embernek tanári végzettsége vagy sem.. Én ki merem jelenteni, hogy a tanáraim 90%-a nem ért semmit. "



De pontosan ezen múlik, nyugodj bele. Aki tanár az taníthat, aki nem tanár, az nem taníthat. Így működik a világ, ez ilyen egyszerű.



Az, hogy szerinted egy tanár mennyit ér, a te véleményed és az senkit nem érdekel. Ettől még kiérdemelték a diplomájukat, nyilván nem ok nélkül, hanem azért mert megtanultak érte és jobban értenek a nyelvtanításhoz, mint te. Még ha ez neked fáj is.

2020. febr. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, komolyan leállsz olyannal vitázni aki 9%-os? Csak mert ha valakivel nem értenek egyet akkor 40-50% körül simán lehet, de 9%-hoz már mentális, önértékelési problámakkal kell küzdeni, amit itt próbál enyhíteni a válaszoló.


Pontosan az tudja legjobban, hogy ténylegesen mennyit is ér egy diploma aki jár(t) egyetemre és nem az minden értéke, hogy megkapta a diplomát, mert akkor valóban a saját kis illúziójában él, és azt hiszi az a Szent Grál.

2020. febr. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Nekem nem fáj, ha egy nyelvtanár ért a nyelvtanításhoz. Értsen is hozzá. Viszont egyáltalán nem igaz, hogy mindenki valóban ért is hozzá, aki elvégezte a képzést. Valamint a tanári diploma hiányában is képes lehet az ember jól tanítani. Ez nem a papíron múlik. Én ezt írtam le az összes eddigi válaszomban, arról nem tehetek, ha te ezt nem érted. Nem arról van szó, hogy én jobb lennék stb., sehol nem írtam ezt egy szóval sem. Csupán látom is és tapasztalom is, hogy nem az az 5 év vagy maga a papír számít, ha tanításbeli kompetenciákról van szó.
2020. febr. 23. 18:09
 10/33 anonim ***** válasza:
0%

És te honnan tudod hogy nem jol tanitanak? Mi vagy te, pedagógiai szakértő?!


Az ő képzésüket nyilván hülyék alkották, te azonban biztos jobban tudod, hogyan kellene a tanárokat képezni.



Várom a SZAKMAI elemzéseidet, SZAKMAI indokokkal, hogy szerinted ki miért tanít rosszul, pedagógiai megközelítésekkel alátámasztva.



De te persze belelátsz a módszerükbe és csak úgy kijelented hogy sz***rul tanítanak, mert csak.


Amit te sz***r módszernek látsz, az valójában a tanuló fejlődését szolgálja, de hogy milyen módon, azt kár lenne magyaráznom olyannak akinek nulla köze van a nyelvpedagógiához.

2020. febr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!