Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnék fejlődni az angol...

Hogy tudnék fejlődni az angol nyelvben, ha annyira megkopott a tudásom, hogy szinte CTRL+C CTRL+V -ből áll az egész nyelvtanulásom?

Figyelt kérdés
Még egyetem alatt szereztem meg a középfokú papíromat nagy mákkal (már akkor se volt igazi B2 szint, mert a legkönnyebb nyelvvizsgát csináltam meg), de most hogy lediplomáztam és munkanélküliként kénytelen vagyok újra felfrissíteni az angol tudásomat gyakorlatilag minden szövegben szinte az összes szót le kell fordítanom, hogy tudjam mit jelent. Egész nap csak a ctrl+c ctrl+v -zek a google translattel és baromira frusztrál, hogy semminek nem tudom a jelentését emiatt nem értek meg komplett szövegeket. Nincs valami olyan weboldal vagy alkalmazás, amivel baromi gyorsan át tudom "dolgozni" a szókincsemet? Ez alatt arra gondolok, hogy megjegyzi azon szavakat, amelyeket ismerek illetve megtaníttatja azon szavakat amelyeknek a jelentését pedig nem ismerem és az új szavakat folyamatosan feldobja és ismételgeti, hogy a hosszú távú memóriában meglegyen. Célirányosan és gyorsan, mert olyan szintű szókincshiányom van, ami miatt gyakorlatilag állandóan fordítgatnom kell minden szöveget. 1 hónap alatt kellene legalább egy B2-es szintre eljutnom, de nekem már elég lenne, ha lenne egy tökéletes szókincsfejlesztő alkalmazás is.

2020. márc. 5. 13:27
 1/2 anonim ***** válasza:
1 hónap alatt nem fog menni. El kellene kezdeni szépen elölről vagy nyelviskolában, vagy magántanárral, esetleg egyedül. A Pioneer vagy az English File oktatócsomag köteteit ajánlom, kezdhetsz a második kötettel, mert lényegében az is az alapoktól indul. Amúgy a cél, amit szeretnél, nem jó, mert a szótudás nem nyelvtudás.
2020. márc. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Anki, Kindle, WordUp.

Anki egy szókincs tanító + ismételtető alkalmazás. Itt vannak hozzá kész csomagok: [link]

Kindle e-book olvasóhoz van szótár, ráböksz a szóra, kiírja a jelentését és elmenti a szót a jelentésével egy listába a szövegkörnyezetével együtt.

2020. márc. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!