Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez miért past continuous?...

Ez miért past continuous? Egész vasárnap takarítottam. I was cleaning all day sunday.

Figyelt kérdés

A cselekvés befejeződött, van konkrét időhatározó , és nincs hatással a jövőre.Szóval nem értem :(

Elsőnek arra gondoltam, hogy past simple.



2017. febr. 12. 14:30
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
mett folyamatosan tortent a cselekves
2017. febr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
14%
Most már világos ingyombingyom?
2017. febr. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
világos, tálibe
2017. febr. 12. 14:50
 4/18 anonim ***** válasza:
Mer tartott egy darabig, és nincs pontos kezdete se vége. A múltban.
2017. febr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"A cselekvés befejeződött, van konkrét időhatározó , és nincs hatással a jövőre."

Olyan érzésem van, ezt nem a past continuous leírásánál olvashattad.

2017. febr. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
VAgyis nagyon nem vagy képben.
2017. febr. 13. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Azert kell ezt folyamatosba tenni mert ott van, hogy all day. Azaz egesz nap. Tehat folyamatosan zajlott, te folyamatosan csinaltad az adott cselekvest. Az egyszeru igeidok valami megtortentet fejezik ki, a folyamatosak meg ha valami folyamatosan tortenik. Probald leforditani egyszeru multra. Latszolag ugyanazt kapod de megse...Takaritottam egesz nap.


De ez angolba atgondolva mar valami olyasmi lenne, hogy takaritottam egyszer, megtortent kesz. De ott van, hogy egesz nap. Egesz nap takaritani egyszer nem tudsz. Remelem erzekeled, hogy milyen hulyen hangzik. Mert a takaritasnak vege aztan marad neked az, hogy egesz nap. Azzal mit kezdesz?


I was cleaning all day...ezt pedig ugy lehetne ronda magyarra forditani, hogy Takarito allapotban voltam egesz nap.


Es nezd csak, ott van a voltam is amit was-zal fejezel ki. Ott az all day is. A takarito pedig itt cselekvest jelol, folyamatos melleknevi igenev.


Lattam egy siro lanyt a sarkon. Siro folyamatos melleknevi igenev. Mit csinalt a lany? Forditsd ronda magyarra. Siro allapotban volt. She was crying. Miert is? Folyamatosan sirt, nem csak egyszeruen sirt felallt, elment stb hanem sirt folyamatosan! Sirt egesz nap amig lattam.


Tehat a folyamatossal mindig azt fejezed ki, hogy valami folyamatosan tortent. Az egyszerukkel, hogy valami megtortent, kesz vege.


Andy Vajna kaszinott nyitott. Kesz vege cselekves befejezodott, EGYSZERUEN kinyitotta a kaszinot.

Andi Vajna penzt szamolt egesz delelott. Jol ment a ceg, egesz delelott FOLYAMATOSAN penzt szamolt.


Van mult, jelen, jovo. Ehhez tartoznak szemleletek. Az elobb atvett egyszeru, folyamatos. Ehhez a szemleletekhez tartozhat befejezettseg...a szabalyokat ne bemagold, hanem gyakorlatok alapjan sajatitsd el. Probald megkerdezni magadtol, hogy miert igy. Az angol logikus nyelv.

2017. febr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Azt a past simple-nél olvastam
2017. febr. 13. 20:10
 9/18 A kérdező kommentje:

Most találtam egy olyan feladatot hogy:


3) Yesterday I

went (go) to the Post Office,

bought (buy) some fruit at the supermarket and

read (read) a book in the park in the afternoon.


Nem értem, hogy az utolsó mondat miért egyszerű.Pont arról beszéltünk, hogy ha folyamatosan zajlik akkor folyamatos. Ezt nem értem, mert nem elolvasta a könyvet, hanem olvasott egész délután.

2017. febr. 13. 20:16
 10/18 anonim ***** válasza:
Jogos. Hát, fene tudja. De tényleg Simple Past. Talán mer az olvasás tényét monja csak nem hangsúlyozza hogy egész nap. Ha all szócska lenne benne akkor már Continuous lenne.
2017. febr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!