Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez a mondat? He...

Mit jelent ez a mondat? He would have wanted me to have it. Megbolondulok ezektől a szerkezetektől, én nem hiszem, hogy a nyelvsuliba a középfokú tanfolyamon találkoztam volna ilyen szerkezettel.

Figyelt kérdés
Miért nem tanítják?
2020. márc. 8. 19:15
 1/5 anonim válasza:
100%

Ő azt akarta volna, hogy az enyém legyen.

Én szerintem ezt még középiskolában is tanították nekünk, (igaz, emelt csoport)úgyhogy nem vagyok benne biztos.

2020. márc. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Mármint abban, hogy miért nem tanítják.
2020. márc. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én középsuliban még oroszul tanultam!
2020. márc. 8. 19:38
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tanítottak volna feltételes módot a középfokún?
2020. márc. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vree ***** válasza:

would - feltételes mód

have -ed (3. alak) - Simple Perfect


(Azt szerette volna, hogy az enyém legyen.)


Amint látod, csak kettő, elég alap szerkezet az egész. Nem kell betojni :D

1000 százalék, hogy tanultad mindkettőt, már alapfokon is.


Javaslom, hogy először a szórendre és a kulcsigékre nézz rá, és úgy próbáld a szerkezetet "kicsomagolni". Az alap mondatszerkezetet feltehetően elég könnyen be tudod azonosítani. (Főnév-személyes névmás-alany, ige-segédige, prepozíció, rag.) Ha valahol egy ragot vagy prepozíciót látsz, rögtön keresd, hogy melyik szerkezet okozza.

Javaslom, hogy - tisztán a móka kedvéért - próbáld ki, hogy annyi szerkezetet egybe ágyazol, amennyit bírsz.


Pl:

He ought to have been wanting me to have it.

ought to = kellene, szükséges (lásd: Modal Verbs: ought to, must, should, need, have to)

have + 3. alak = Perfect

be + -ing = Continous

Tehát ez egy sima Perfect Continous + módbeli segédige, a jelentése pedig: Az lett volna jó, ha ő azt akarta volna folymatosan/abban a pillanatban), hogy az enyém legyen.


A nyelvtan nagyon egyszerű. ha rendesen végigmész a témakörökön (mondat elemei, igeidők, módbeli segédigék), hogy melyiket milyen a, b, c esetekben használjuk, és aztán már csak ezekre a táblákra kella fejedben visszareferálni.

2020. márc. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!