Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit csináljak ha elfelejtem a...

Mit csináljak ha elfelejtem a magyar szavakat?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek angolul tanulni, viszont néha mikor mondjuk beszélek valakivel akkor gyakran elfelejtem a szavak magyar jelentését, mindig az angolt akarom mondani.. Mit csináljak hogy azért a magyar szókincsem is megmaradjon?

2020. márc. 10. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Lehet kicsit bemagyarázod magadnak.

Ne értsd félre, csak egy tipp.

Én több nyelven is tanulok, és megfogadtam meg igyekszem hogy ne keverjem a nyelveket vagy felejtsek el egy- egy szót magyarul és szerintem ez így sikerül.

De ha külföldön élsz és nem beszélsz magyarokkal akkor megértem, hogy ez van, esetleg próbálj többet magyarul beszélni, hallgass rádiót, nézz videót stb. :))

2020. márc. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Én nem vagyok az a 0-24 angolul beszélő, de szeretem a nyelvet és napi szinten használom is (még ha írottan is) és velem is megesik, hogy hirtelen angolul jut eszembe valami a magyar helyett. Aztán végül is beugrik magyarul is rá pár másodperccel. Megesik az ilyen, na, csak velem épp elég ritkán.

A megoldás, hogy használd mindkét nyelvet ugyanúgy. Akkor nem fogod elfelejteni.

2020. márc. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Én Szerbiában nőttem fel és apám mindig rámszólt ha véletlenül valamit nem magyarul mondtam. Akkor nagyon idegesített, de ennek köszönhetően nem is keverem a nyelveket, sőt roppant idegesít ha más igen. Ha nem is jut elsőre eszedbe, várj 10 másodpercet és eszedbe fog jutni.
2020. márc. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
40%
Velem is megtörtént már hasonló csak velem nem az angol hanem az orosz nyelv anyit használtam az orosz duolingot hogy szinte elfelelytetem magyarul beszelni szinte függöve váltam de ha jot akarsz felejtcsd el a magyart
2020. márc. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Olvass sokkal többet magyarul.
2020. márc. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
magyar-angol-német-francia négyessel annyit tudok ajánlani, hogy törődj bele, ha nagyon kell mert a másik fél nem érti a nyelvet amin éppen beugrik, a fordító majd segít neked. nem vész el amúgy, csak mindig változik az aktív-passzív szókincs tartalma, szóval elfelejteni biztos nem fogod, max nem jön elő amikor kéne.
2020. márc. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!