Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van tippetek 4 Pannon, és 1...

Kiss Lea kérdése:

Van tippetek 4 Pannon, és 1 BME középfokú angol sikertelen labor után a listening ( magnóhallgatás/ hallott szöveg értése) feladatok gyakorlására?

Figyelt kérdés
2011. szept. 24. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
youtube-on keresgélj valakit akinek tetszenek a videó és sokat beszél. Nézz meg sokat és azzal gyakorolj. Legalább egy anyanyelvű embertől tanulj ne mástól. :)
2011. szept. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Az írásbelim már megvan, a szóbelim 65%. Szóval nem értem, hol rontom el....argyre; ello.com; esl-lac.com oldalakat gyakran használom, BBc-t, CNN-t nézek/hallgatok, és mégsem sikerül....Mit rontok el?????
2011. szept. 24. 18:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Elrontottad a szóbeli középfokot BME-n o.O?

Nekem is a gyenge pontom a kevés gyakorlás miatt a beszélgetés, mert noha sokat írok angolul de nem beszélek viszont a BME (nemtom másnál is így van -e) nagy segítség, hogy fenn vannak az oldalukon a szóbeli tételek. Kidolgoztam itthon 2 nappal azelőtt, hogy mentem volna és az alatt a 2 nap alatt simán begyakoroltam, hogy jól is ejtsem ki :/

Szóval szerintem sokat nem segít magnó vagy ilyesmi, ilyen esetben csak szerkeszd meg a saját párbeszéded az alapján amik meg vannak adva tételként. Ami váratlanul érhet az az első kérdés amit noha már valószínűleg megtapasztaltál.(már mielőtt belefognak a tételbe)

2011. szept. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálkozz meg az origóval. magyar kérdésre kell magyarul válaszolni és 4x hallgathatod meg.szerintem könnyű a magnója. és hát igen sok sok szöveg film hallgatása. leginkább az zenéknél nem lehet a szöveget érteni azokat is hallgasd és próbálj rájönni mit mondanak. majd nézd meg a lyrics-üket és utána is hallgasd sokat. a zenét,hogy már tudod is mit mondanak. nekem ez sokat segített. és ne keseredj el, tuti sikerülni fog :)
2011. szept. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A második válaszadónak, nem a szóbelivel van a bajom, mondom a beszéd része 65%, attól simán meg lenne. DE, ha nem éred el laboron a 40%-os küszöböt...., elveszik a szóbelid is.


Amúgy, igen, megpróbáltam én már szinte mindent!


Az origon valóban gondolkodok, hisz már nincs vesztenivalóm, és úgy néztem 11300.-, úgyhogy annyi, mmintha a Pannont fizetném be mégegyszer. Immáron ötödszörre......

Amúgy, amit a honlapjukon nem találtam meg, hogy ott hány darab labor feladat van? mert többeszámban írnak, de az akármennyi lehet.....


Magyar kérdés, magyar válasz.... Ez nagyon szimpatikusan hangzik!!! Van egyén infó origó szóbeliről? esetleg anyag?


Köszi mégegyszer!!!!

2011. szept. 24. 20:11
 6/7 anonim ***** válasza:
én vagyok az, aki felvette az origós szóbelit. nekem is az van, úgyhogy személyes tapasztalattal tudok szolgálni. először bme komplexre mentem,de csak az írásbeli sikerült, majd gyorsan elmentem origóra, mert kb. minden hónapban van vizsgalehetőség. Egy feladat van és azon belül kb 5-7 kérdés. Van fent egy próbafeladat a honlapon. Amire figyelned kell,hogy a feladat mellett jelzi,hogy hány pontos a kérdés és annyit is kell írni hozzá.Szóval nem elég egy szóval válaszolni,hanem figyelni kell minden részletre. De nem nehéz a magnó és 4x lehet hallgatni. Sokkal könnyebb volt mint a bme.( legalábbis nekem) aztán szóbelin ugyanazok a témakörök vannak, mint mindenhol máshol. a honlapjukon ezek is fent vannak. 2 vizsgáztató van veled szemben, egyikkel beszélsz csak. nekem nagyon rendesek voltak. ami még jó benne,hogy a feleleted után kirakják,hogy mennyi pontot értél el. Szóval nagyjából be tudod saccolni,hogy sikerült-e. mivel neked a magnóval van gondod, mindenképp külön készülj olyan feladatokkal amiknél magyar kérdés van és magyarul kell válaszolni. szerintem lehet venni külön ilyen könyveket megéri, főleg ha jól tudom a többi nyelvvizsga, amivel próbálkoztál nem ilyen. sok sikert :)
2011. szept. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az ötletet, meg fogom próbálni. Már nincs vesztenivalóm,5 sikertelen szóbeli után....:(

Amin eddig voltam ( Pannon, BME) szóbelin 3-4 feladat van, Pannonon angolról magyarra fordítás is. A laboron 2 feladat, kiegészítős, és igaz-hamis. Siófokról mennék, azt néztem elvileg szerveznek nálunk is, de sajnos csak 2012. márciusban. ( Szeretnék még idén túlleni rajta, mert már nagyon unom...:S

Utána fogok nézni, hálás köszönet. Amúgy a Pártai Lúcia féle könyv+Cd megvan nekem.

2011. szept. 26. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!