Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen típusú nyelvvizsgát...

Milyen típusú nyelvvizsgát tegyek?

Figyelt kérdés

Dániában szeretnék egyetemre menni, és oda muszáj lenne valami nemzetközileg elismert felsőfokú nyelvvizsga. A B2 már megvan, és azt hiszem, ideje elkezdenem készülődni a C1-re, és mivel szeretnék sok típusfeladattal gyakorolni, el kellene döntenem, melyik nyelvvizsgát válasszam. Tudok róla, hogy van az IELTS, viszont azt újítgatni kell, és nem tudom, ez mennyire macerás, van a Cambridge, TOEFL meg hasonlók, de őszintén szólva fogalmam sincs, Dániában melyikkel érnék a legtöbbet.

Nagyon hálás lennék, ha esetleg valaki tudna nekem ebben tanácsot adni!



2020. márc. 17. 14:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Előbb válaszd ki, hogy pontosan melyik egyetem a cél, aztán tőlük kérdezd meg. (Lehet, hogy macerás újítgatni, de komolyabb hely nyilván nem arra kíváncsi, hogy mennyire tudtál angolul mondjuk tíz évvel korábban, hanem arra, hogy most mennyire tudsz.)
2020. márc. 19. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát ebben a kiegészítő szövegben a kérdés alatt az a humor, hogy igazából az IElTS nem évül el (csak az IELTS állásfoglalását is az elévülésnek tekinti mindenki), de a TOEFL meg igen.


Olyan meg, hogy "a Cambridge", olyan nincs, mert van többféle.


Ezeknek a vizsgáknak a honlapján is kiterjedt adatbázis van, hogy mely intézmények fogadják el az adott vizsgát, meg nyilván az okítási intézmény honlapján is meg lehet találni ezt az információt 3 perc alatt.

2020. márc. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!