Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg eltolják az érettségit...

Tényleg eltolják az érettségit egy évvel?

Figyelt kérdés

Ilyet hallottam ma. Eddig hallottam már hogy "csúszik" ami nem zavarna (pl 1 hónapos csúszás)

De most nagyon megijedtem hogy így nem tudok menni egyetemre.

Mit tudtok?


2020. márc. 30. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Kizártnak tartom. Kimaradna egy évfolyam az egyetemeken? Biztosan nem.
2020. márc. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség már nem azért. Dehogy tolják. Hivatalos állásfoglalás még nincs, így felesleges arra hivatkozni, hogy ki, mit hallott.
2020. márc. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég a szívinfarktust hoztad rám! Ilyet még egyszer ne csinálj!
2020. márc. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, teljes mértékben kivitelezhetlen.

Valószínűleg (remélhetőleg) szeptemberre már lecseng a járvány. Mit csinálnának az érettségizők? Egyetemre nem tudnak menni, évet nem fognak ismételni (13 évfolyamot nem tudnak egyszerre vinni, erről olvastam, hogy erre nincs kapacitás).

De a fő ok, amiért ez lehetetlen: ha ez most így lenne, jövőre 2 évfolyam is felvételizne az egyetemekre, ami ugyancsak nem megoldható.

2020. márc. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy évvel biztosan nem tolják el.


Sőt, az operatív törzs pár napja még azt mondta, egyelőre nem lát olyan tényezőt, ami miatt nem lehetne megtartani.


Csúszást elképzelhetőnek tartok - abból indulok ki, hogy az egyetemünkön pl. július végéig (1 hónappal) meghosszabbították a vizsgaidőszakot, talán számítanak arra, hogy addigra már levonul a vírus annyira, hogy ki lehessen nyitni, ezen elgondolás alapján az érettségit is meg lehetne írni a nyáron, majd utána a szóbelire rövidebb időt hagyva - végülis a tételeket ilyenkor már ismerni kell, és utána rögtön felvételi.


Rosszabb esetben azt tartom lehetségesnek, hogy ősszel megírni, meg a szóbelit is, és az egyetemek meg februártól indítanák el a szakjaikat (ugye érettségi nélkül logikusan felesleges volna szeptembertől). De ez személyes elgondolás, nem tudom milyen buktatói vannak.

2020. márc. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
16%
Én kinézném a kormányból, hogy megtartatnák májusban. Bár annak igencsak lenne visszhangja a környező országokban. A magyar kormány megint címlapra kerülne :D
2020. márc. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Maximum kicsit nyárba tolják
2020. ápr. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!