Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nomrális, hogy egy szót sem...

Nomrális, hogy egy szót sem értek hallgatott szövegből angolul?

Figyelt kérdés

Bármit hallgatok angolul és hiába tudom, hogy angolul beszél, de egy szót sem értek. minden csak zagyvaság, próbálom kivenn ia szavakat, de nem megy.


hallgattam youtube-on repülőtér irányítótornyokat is, hát ott mégrosszabb. höö hóájjíííúúú ááéé oo----u. iue.

angolul: uhm.. 4932 runway 42 cleared to landing.


egyszerűen nem értem!!! Hogyan lehet ezen javítani? Olyan gyorsan beszélnek, hogy ki sem mondják a szavak elejét vagy végét. pl a landing szónál csak egy le-t mondanak. klírtole. cleared to landing..


2020. ápr. 5. 23:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nem mondok újat és már vagy ezerszer javasolták neked, amit írok, de... Ezt tényleg csak beszéd hallgatásával lehet fejleszteni. Semmi mással.

Sok, sok befektetett idővel és türelemmel. Meg hogy ne egy hét alatt akarj expert hallás-értő lenni, mert akkor már az elején elbukod a küldetést.

Keress olyan témát, ami tényleg érdekel. Lehetőleg olyan előadóval, aki szépen, érthetően beszél, nem hiányzik ilyenkor a skót, ausztrál akcentus. Én először sütős, főzős videókat hallgattam. Az is olyan volt, hogy hamar belefáradt az agyam a hallgatásába... Nekem is így összefojt a szöveg egy nagy értelmetlen masszává... Jó esetben a mondat első felét hallottam ki, meg a végét.

És akkor még nem is arról van szó, hogy hallod, de nem érted a szöveget. Én nem is hallottam, mert belezavarodtam a szövegbe, meg elakadtam egy-egy szónál. Vagy a mondat elejére már nem emlékeztem.

Mostanság streamereket nézek, ahogyan játszanak. Egész szórakoztató némelyik. Nem abból fogsz angolul megtanulni. De! Kiválóan tudja kondicionálni az agyadat arra, hogy ne fáradjon bele a szövegelésbe. Meg mellé szép lassan megtanulod a szavakat felismerni és nem fennakadni azon, ha egy valamit nem értesz. Én zenét is szoktam hallgatni felirattal.

A ritmus sokat segít, hogy egy életre megtanulj kifejezéseket. Észre se veszed és menni fog, csak rá kell szánni az időt!

2020. ápr. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Normalis, ha nem tudsz angolul. :D


Regen en sem ertettem, hiaba tanultam angolul az iskolaban.

Az akkori kedvenc sorozatom uj evada megjelent de eloszor csak angolul, nem birtam varni a magyar szinkronra es elkezdtem nezni de semmit sem ertettem mit mondanak.

Most kint elek, egesz nap angolul beszelek es megertem a sorozatot, igaz mar regen vege es megertek mindent, radio, tv, stb.

Gyakorolni kell

2020. ápr. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Viccen kívül, kezdj el rajzfilmeket nézni, azokban direkt érthetően vannak artikulálva a mondatok, hogy a kisgyerek is megértsék. Lehet, hogy a valóságban nem így beszélnek, de arra jó, hogy elkezdje szokni a füled az idegen beszédet.
2020. ápr. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
azt kihagytam, hogy c2-es nyelvvizsgám van, amit 3 éve tettem. ha leülnek beszélni, mint pl egy nyelvvizsga listening testnél, azt simán értem, hiszen rendesen angolul beszélnek, angol szavakkal. csak azt nem értem, amikor a szavak felét mondják ki, új szavakat generálnak, villámgyorsan mondanak el egy mondatot szinte egy szóban.
2020. ápr. 6. 09:52
 5/12 A kérdező kommentje:

amúgy a streamereket is tökéletesen értem. mert ők is nyugodtan beszélnek, minden szót kimondanak érthetően.

de az atc beszélgetésben nem. És ezt nem értem, hogy ott simán megérti, hogy egy babagügyögésnél is rosszabb mondattal mit akart mondani.


víráfo. ezt mondd ki villámnyorsan. megértetted? nem. Pedig azt mondtad, hogy we're out of fuel.

2020. ápr. 6. 09:54
 6/12 anonim ***** válasza:
Mutasd azt a videót!
2020. ápr. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=NPuEuKJjnOo


nem ezaz, de ebben is minden 2 .szó érthetetlen

2020. ápr. 6. 11:58
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

1. A video nagyon zajos.

2. Te a kulonbozo kiejteseket, akcentusokat nem erted, nem az angolt.

2020. ápr. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennek egy részét én sem értem a rossz hangminőség miatt, de egyébként repülésben speciális angolt használnak, van, hogy nincs értelme a mondatoknak. Elvileg ha az ember tisztában van a repülésirányítási kommunikációval, akkor tudja, hogy mikor milyen információk fognak elhangzani, tehát ebből lehet következtetni esetleg a nem értett szavakra. Igazából szerintem ez a rendes angolban is így van, minél többet hall az ember egy mondatot (pl. lásd filmek klisés mondatait), annál könnyebben érti meg.
2020. ápr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha megfigyeled, a videóban sem értik meg mindig egymást, "sorry I didn't get that"... Ez egy rossz felvétel, feltehetőleg a repüléssel kapcsolatos szakszavakkal és rövidítésekkel.
2020. ápr. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!