Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul mik lehetnek ezek a...

Angolul mik lehetnek ezek a KRESZ-ben?

Figyelt kérdés

designated seat VS improvised seat.


Gondolom olyan ülések, amik hivatalosak és olyanok amik nem. De magyarul ezt hogy mondják?


---- És ezek is érdekelnének:

unpaved road

breakaway cable


Köszönöm.



2020. ápr. 6. 02:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem tuti egyik válaszom se, de szerintem:


az unpaved - nem szilárd burkolatú út hivatalosan (a paved az burkolt)

breakaway - ha nézed a keresőt, képek alapján fékkábel a magyar szó rá


Az első részt "designated seat VS improvised seat." értem legkevésbe, főleg így összehasonlítva..

Az improvised seat, az olyan ülés, amit csak úgy beraktak szerintem, viszont a designated az lehet hely, mint ülés, ami ki van jelölve adott utas szállítására,

de

2020. ápr. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szakadókötél, biztonsági kötél, biztosítókötél néven emlegetik magyarul.

A kreszben ez földút, még akkor is, ha nem látszik a talaj.

2020. ápr. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A designated seat milyen környezetben fordul elő az angol KRESZ-ben? Az biztos, hogy repülőgépeknél, stadionoknál, az utas/néző számára kijelölt ülőhelyet jelenti.


Egyébként az oxford egynyelvű szótára nem talál semmit a "designated seat", sem az "improvised seat" kifejezésre, ami azt sugallja, hogy nincs speciális jelentése, külön kell értelmezni a szavakat. Ebben az esetben, ha abból indulok ki, hogy a "designated driver" (ilyen kifejezés viszont létezik) a sofőrt jelenti, akkor a "designated seat" talán a sofőrülést jelentheti.

2020. ápr. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt azért érdemes megnézni.. , van benne kis rasszizmus is..

, de ez alapján azt mondanám, hogy igen lehet a söfőré is ilyen, de lehet mozgáskorlátozott, beteg, gyerek stb.. számára speciálisan kialakított ülés is.

2020. ápr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt írja, hogy

You must not seat a passenger on an improvised seat. Passengers can only be seated on a designated seat.

2020. ápr. 6. 15:49
 6/14 anonim ***** válasza:
37%

Na, valaki lepontozta általam az 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet alábbi két bekezdését:

sz) Földút: jármű közlekedésre szabadon tartott, eredeti termett talajú vagy ahhoz hasonló anyagú (pl. zúzottkő, kavics, murva, kohósalak stb.) út, amelyen legfeljebb talajszerkezetet javító beavatkozás történt, ideértve azon földutat is, amely a szilárd burkolatú úthoz való csatlakozás, illetve a vasúti átjáró előtt legfeljebb 50 méter hosszban szilárd burkolattal rendelkezik.

t) Szilárd burkolatú út: olyan út, amelynek úttestje szabályosan lerakott kő vagy műkő, továbbá beton vagy aszfalt burkolattal rendelkezik.


Hát ilyen ostoba véglény is van. :D

2020. ápr. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ebben a mondatban a gyári, beépített ülést jelenti a designated. Szerintem azt akarja kifejezni a mondat, hogy az ülésben normálisan kell ülni, tehát nem feltett lábbal, keresztben elfeküdve, 5-en egymás mellett a három helyen, stb.
2020. ápr. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

igen a designated itt a gyári ülés, az improvised meg nem a gyári.


magyarul, hogy ha kiszedted az anyósülést akkor nem elég ha beteszel helyette egy sámlit

2020. ápr. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#8-assal egyetértek az ülés témában, kép is van amúgy improvizált ülésre a neten..



#2-es földútjával is egyetértek, mert a kresz szerint tényleg ez a két verzió van..


(#1-es voltam)

2020. ápr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"magyarul, hogy ha kiszedted az anyósülést akkor nem elég ha beteszel helyette egy sámlit"

Persze, de ennek mi értelme van így? Én még sosem láttam olyat, hogy valaki nem gyári üléssel helyettesítette volna az ülést. :) Ezért is gondolom, hogy az improvised seat magában foglalhatja azt is, ha valaki nem megfelelően használja az ülést, mert annak megint csak nem sok értelme lenne, ha a szabályzat arra gondolna, hogy a felnőtt utas nem ülhet gyerekülésben. Végül is azért designated az ülés, mert arra való, hogy ülés közben előrefelé nézzen rajta az ember, lábait maga előtt tartva, stb.

2020. ápr. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!