Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol találok olyan oldalt,...

Hol találok olyan oldalt, ahol megadják az angol/magyar mondatot, majd nekem kell lefordítanom?

Figyelt kérdés

A legjobb lenne, ha egy script ellenőrizné is rögtön, ha ilyen nincs, vagy csak egyszerű mondatokra, akkor online mondatok kellenének.


Angol szöveg kismillió van, csak nincs hozzá a helyes megoldás. Ami meg van, az leragad a "Where is the window?" típusú alapoknál.


2010. júl. 26. 21:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen, már csak azért sem, mert egy mondatot nemcsak egyféleképpen lehet lefordítani. A mondatfordítás nem a legjobb módja a nyelvtanulásnak, az legfeljebb kétnyelvű vizsgák egyik feladatára készít fel. Vannak olyan egynyelvű oldalak, ahol szerepel a megoldás is.
2010. júl. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem a legjobb módja, de az _egyik_ feladat, amit a nyelvtanulás között nem árt, ha gyakorlunk. Minden megfelel, amivel a nyelvet gyakorolhatjuk. Ez is ilyen.


És már megbocsáss, de nem mindenkit érdekel a nyelvvizsga. Én pl. bármikor kapásból belefoghatnék a középfokúba és le is tenném, mind írásbelit, mind a szóbelit kisujjból.


Csak bele$zarok, mert én praktikus okokból tanulom a nyelvet. Ti.: kommunikációra használom. Nem papírért.

2010. júl. 27. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nekem sem nyelvvizsgára kell, a papírt kisujjból megcsináltam a BME-n. Nekem a fordulatok kellenek, mert ezekkel elég gyakran találkozom, s köze sincs a magyar logikához, ahogy használják őket.
2010. júl. 28. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!