Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az új nyelvvizsga mentesség...

Az új nyelvvizsga mentesség akkor is vonatkozhat valakire ha a diplomájához két nyelvvizsga kell?

Figyelt kérdés
Az egyik megvan. De kettő középfokú kell. Lehet ettől tudni bslsmkt?

2020. ápr. 10. 09:04
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Elég baj az, hogy bármelyik szakon is eltörölték. Ahová pedig 2 nyelvvizsgát várnak el, az nem véletlen. Kicseszés azokkal szemben, akik nem voltak lusták tanulni.
2020. ápr. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Igen
2020. ápr. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Most látom hogy a kiegészítő szöveget nem javította az autokorrekt. Ezért elnézést.

Második köszönöm a választ!

Első, neked is köszönöm bár nem hiszem hogy megérdemeltem a kritikát. Ha megkapom ha nem, szeretnék megtanulni a második idegen nyelvemen is. Nem érzem magam felelősnek hogy a nagyszerű oktatási rendszerünk egyik nyelvet sem tudta rendesen megtanítani csak mindenhol elvárták hogy legyen papír.

Az pedig hogy most sokan megkapják enélkül nem hiszem hogy elveszi a tudást azoktól akik megtanultak egy nyelvet. Én legalábbis nem a papírért tanulok egy olyan dolgot ami alapvetően funkcionális tudás. De nyitott vagyok más gondolatokra ha rosszul látom.

2020. ápr. 10. 11:15
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

#1

csak gondolj bele

ha tényleg kicseszés azzal aki megtanulta, akkor ezzel azt mondod, hogy semmi értelme nem volt.

ha meg volt értelme, akkor a többiektől függetlenül ugyanúgy megmarad az az előnye annak, aki megtanulta.

2020. ápr. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Ugyanígy vagyok én is kérdező!

Két szakmai kell nekem. Az angol szóbeli elsőre meglett, az írásbeli harmadszorra. A német másodszorra sem. Már ki sem merem számolni mennyi pénzt beleöltem. Tavaly voltam németből vizsgázni. Néhány százalék hiányzott csak. Ott fogyott el a lelkesedés, hogy a semmire dobálom ki a pénzt. Ráadásul munka mellett tanultam már ugye esténként, éjszakánként. Évekig jártam nyelvtanárokhoz. Ha csak rágondolok a nyelvvizsgára,gyomorgörcsöm van a folyamatos kudarc miatt. Már az eszperantón gondolkodtam, de örülök, hogy nem kell belekezdenem kényszerből.

Az a baj az ítélkezés megy, senkinél nem tudni miért nincs meg a nyelvvizsgája. Mert szerintem én is több pénzt adtam ki eddig az egészre mint az akinek elsőre sikerült.

Remélem megkapjuk a diplomát. Bár kicsit tartok tőle, hogy lesz valami változtatás vagy feltétel.

Én még "csak" 2 éve államvizsgáztam és próbálkoztam rendesen, hogy kikapjam a diplomám.

2020. ápr. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

Általában olyan szakokon kell 2 nyelvvizsga, ahol "valóban" követelmény 2 nyelv társalgási szintű ismerete, mivel a szak adottságaiból fakadóan erre szükség van.


De nem baj, legyen csak nemzetközi kapcsolatos diplomásunk 0 nyelvtudással <3

2020. ápr. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Persze, aki nem tudta megcsinálni a nyelvvizsgát, nem jelenti automatikusan azt, hogy lusta volt..el vannak tévedve itt emberek...ugyanakkor nem hinném, hogy aki nem tudja a nyelvet, az el fog helyezkedni nemzetközi kapcsolatok területen, attól, hogy megkapja a papírt.
2020. ápr. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálam is ez a helyzet,a master képzéshez kell két középfokú,az egyik már megvan,a bachelorhoz meglett. Sokan tévedésben vannak itt, nekem a szakomhoz nem kell nyelvtudás,nyilván nem árt,ha van,de nem létszukseglet. Nyilván viszont vannak olyan szakok,ahol kell. Ettől függetlenül le akartam tenni a másodikat is,de pénz híján nem tettem le,hiába próbáltam itthon tanulni.
2020. ápr. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A HÖOK azóta kért állásfoglalást, vonatkozik arra is,akinek pl 2 nyelvvizsga kell a diplomájához...
2020. ápr. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9: Köszi az infót!!:))
2020. ápr. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!