Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan is vannak a nyelvi...

Hogyan is vannak a nyelvi Többletpontok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kérlek valaki tudna segíteni elmagyarazni hogy ez hogyan is van? Szóval érettségiztem idén és ugye 100pont a Max. amit többletponttal szerezhetek. 50-et kapok azért mert egy tárgyból emelt érettségit teszek. Plusz van egy közép B2 német nyelvvizsgam 28 pont és elvileg kijott egy rendelet hogy a rész nyelvvizsga kért is annyit kapnék mintha komplex lenne (tehát 28). Na és itt jön amit nem értek. Hogyan van itt a vihető Max pontok? Tehát így én most 50+28+28 tehát kimaxoltam vagy hallottam valami olyanról h a nyelvvizsgaval Max. 40 pont vihető tehát így is 50+40 tehát jelenleg 90 pontom van. Melyik igaz és hol van ez leirva hogy számítják?

Előre is köszi a segítséget!


2020. ápr. 14. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:
A nyelvtudasért, amelyet nyelvvizsgaval igazolsz max. 40 pont szerezhető. Esetedben az egyik nyelvből b2 komplex és egy másik nyelvből b2 A vagy B vizsga együtt a módosított szabályozás miatt 40 pont. Megtalálod a szabaly leírását a felvi.hu felveteli tájékoztató 2.4 pontjaban.
2020. ápr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
De a fél nyelvvizsgára csak akkor kapsz pontot, ha 2019/2020-as tanévben szerezted meg az egyik felét, ezt vedd figyelembe!
2020. ápr. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Igen 2019-ben szereztem és 1 ponttal csúsztam le hogy meglegyen a komplex ezért csak a szóbeli fele van még de jelentkeztem nyelvvizsgara, csak ugye azt meg el halasztották. Biztosan ettől függetlenül még fogom csinálni, csak most így akkor érettségi után. De utána nézek akkor ennek a pontszámítás ak!
2020. ápr. 14. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!