Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem maradnak meg a szavak?

Miért nem maradnak meg a szavak?

Figyelt kérdés

Nos, 2016-ban középfokú nyelvvizsgát tettem angolból, amire büszke vagyok, és ér annyit a rá szánt idő, hogy néha önszorgalomból fordítsak időt az ismeretek felelevenítésére. A nyelvtan egész jól megmaradt, nagyon kevés terület van, amiben hiány van.

Viszont a szavak... Vannak bizonyos szavak, amiket legalább 10-szer megkerestem már és az istenért sem ragadnak meg, csak amikor rákeresek, akkor esik le, hogy "tényleg, ez így van".

Nem vagyok a mechanikus tanulás híve, ezért dalszövegek, illetve anyanyelvi beszélőkkel való beszélgetés közben felmerülő ismeretlen szavakat fejtegetem és keresem meg.

Miért lehet az, hogy bár elég jól tanulom a szavakat, sok közülük egyáltalán nem kíván megragadni?!



2020. ápr. 14. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, csak szavakat tanulni nem kifizetődő. Ha mondjuk épp azt tanulod, mi az a kenyér, próbáld így: friss a kenyér. Meleg a kenyér. Finom a kenyér. Stb.

Szókártyáknál is inkább ezt ajànlják, VAGY képekkel kösd össze.

2020. ápr. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Használd a szavak tanulásához a spaced reputation system módot (időközönkénti ismétlés). Ehhez kiváló alkalmazás az Anki:)
2020. ápr. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves 1. válaszoló! Igen, ezt tudom, de mivel a nyelvtan egész jól megy és csak fejleszteni szeretném magam, ám sok az ismeretlen szó, ezért muszáj valahogy megtudni a jelentésüket, ha azt a szöveg alapján nem tudom kikövetkeztetni. Önmagában csak szavakat tanulni nem szoktam és ha egy új szó akad, azt próbálom valamihez kötni, de néha ez sem, és az ismétlés sem válik bem
2020. ápr. 15. 16:56
 4/5 A kérdező kommentje:
*be.
2020. ápr. 15. 16:57
 5/5 anonim ***** válasza:

azért, mert ha elszigetelten tanulsz vmit, azt hamar elfelejted.


kapcsold vmihez a szavakat.

például a ’queue’ szót ezerszer nehezebb úgy megjegyezni, hogy megnézed szótárban, mint ha felidézel egy angol/amerikai autópályát, ahol kint van a ’queue ahead’ figyelmeztetés.

2020. ápr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!