Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Két hónap alatt fel tudok...

Két hónap alatt fel tudok készülni egy nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Először is, köszönöm, hogy elolvasod :)


Na szóval, a helyzet az, hogy nem valami erős az angolom. Iskolában csak németet tanultam 12 éven keresztül, abból van nyelvvizsgám is. Angolul is tudok valamennyire, például amikor Lengyelországban voltunk vagy amikor a Balatonon dolgoztam, meg tudtam értetni magam.


Idén fogok érettségizni, és mivel valószínűleg csak írásbeli vizsgákk lesznek megtartva, Május 19. után teljesen szabad vagyok. Arra gondoltam, hogy június és július folyamán felkészülnék, majd augusztusban elmennék nyelvvizsgázni.


Fel tudok készülni rá magam? Vagy ajánlott lenne egy nyelvtanár előtte, hogy felmérje, van-e egyáltalán esélyem?


2020. ápr. 14. 23:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Csinálj meg pár próbatesztet, abból látod, kb milyen szinten állsz és mit kell fejleszteni. Ha amúgy nem rossz a nyelvérzéked, és addig rendszeresen (inkább legyen kevesebb idő, de az minden nap) gyakorolsz, szerintem sikerülhet. Mivel nem teljesen egyformák a különböző nyelvvizsgák, válaszd ki, amelyik hozzád a legközelebb áll, és tudatosan arra készülj, annak a típusfeladataira.
2020. ápr. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!