Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet éri meg pénzügy...

Milyen nyelvet éri meg pénzügyi szakmára készülőknek?

Figyelt kérdés
Első éves vagyok közgázon dániában(Economics and Business Administration) és valószínűleg pénzügy/finance re megyek mesteren itt vagy otthon. Magyarországon [Budapesten] tervezek hosszú távon. Mostanában egy harmadik nyelv tanulására (német angol mellet ) gondoltam, és ha itt vagyok a dán elég evidens lenne, csak ugye 5 millióan beszélik és nem érzem elég kompetetívnek. Az itteni diákmunka fizetésemből ki tudok fizetni otthoni beszédtársat/ közepesárú magántanárt szóval az nem akadály választás szempontjából. Gondolkoztam kínai-n hiszen egyre nő a befolyásuk a régióban, francián mert persze EU alapnyelv meg szeretik a maguk "kis" nyelvét használni, meg oroszon (onnan is növekszik a befolyás :DD) de én a szláv nyelvekért nem vagyok oda [meg oroszország maga annyira nem vonz]. Ti mit ajánlanátok?

2020. ápr. 18. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én most végzek az alapképzésen közgazdászként. Dupla diplomás programmal ugyan úgy Economics and Business Administration-t végeztem mint te,otthon Budapesten pedig Nemzetközi gazdálkodást csináltam angolul.


Most készülök a HSK5 (C1) kínai nyelvvizsgára.


Figyelj... Felsőfokon beszélek én is angolul, de a kínai más... Más dimenzió. Angolul 1 év alatt megtanultam heti 1-2 különórával+ledaráltam pár sorozatot angolul és már beszéltem is, szerintem te is hasonlóan csináltad.


De kínaiul megtanulni nem olyan mint egy európai nyelven, sokkal de sokkal időigényesebb, egész embert kíván sajnos, és ha nem vagy Kínában vagy nem beszélsz nagyon sokat anyanyelvi beszélővel, nagyon nehéz, és évekbe telik.

Én 1 évet voltam kinn a dupla diplomás programon, plusz otthon még tanultam 1 évet, suli mellett, hetente többször, néha naponta, és úgy jutottam el egy HSK3 szintig ami ilyen vicc B1. Ezt a tanévemet rászántam most, hogy 1 évig csak kínait tanulok, Kínában, szeptember óta, és így talán lesz esélyem a nyár végéig megszerezni a HSK5öt.


A nem vagyok nyelvész, elég primitíven megfogalmazva: a kínai nyelv 420 szótagból épül fel, de minden szótagnak van egy tónusa ami a magánhangzó hanglejtése. Ebből 4 van. Olyan mint az angolban az emphasis picit, viszont a különböző tónusú ugyan olyan szótagok teljesen mást jelentenek, és ha ezt szarul ejted ki, senki sem fogja érteni mit mondasz. A tónus a legnagyobb szívás az egész nyelvben meg talán az ng torokhang.


A karaktereket nem nehéz megtanulni bár kezdetben időigényes az is. Meg kell érteni őket igazából, a gyökök (radicals) nagyon fontosak.


Én azt szoktam mondani, hogy a kínai tanulás életstílus vagy azt hogy az a hobbim, mert tényleg minden szabadidőd felszívja és még akkor se érzed azt hogy "na elég időt szántam rá".


Összességében ha hajlandó vagy elkötelezni magad ennyire 2-3-4 évre akkor tényleg ajánlom, én nagyon szeretem, de ez picit külön szakma már. Csak azért megtanulni mer "jól néz majd ki a CV-ben" meg hasonló dolgok, felesleges. Ezt a saját bőrömön tapasztaltam :D

2020. ápr. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az első válaszolóval. Én mondjuk nem kínaiul, hanem japánul tanulok, ami szerintem vmivel könnyebb lehet, de összehasonlítva a korábbi tanult nyelvekkel (angol, olasz, német), sokkal több idő-és energia befektetést igényel. Én csak egy társalgási szintet szeretnék elérni, de gondolom te aktív használója lennél a nyelvnek, tehát az több év és mindennapos gyakorlást igényel. Nem, nem 10 percet. Akkor vágj bele, ha az nem gond, hogy az eredmény lassan, sok sok év múlva fog látszani.

Én nem tartanék hülyeségnek egy oroszt vagy egy franciát sem, sztem ezek is olyan nyelvek, amelyekkel nem lehet mellélőni. De az sincs kizárva, hogy később majd a munkád határozza meg azt, hogy milyen nyelven tanulj: bátyám közgazdász egy amerikai cégnél, a jó angol nyelvtudása miatt kapta meg a munkát. Egy idő után viszont egyre többször kapta meg az olasz részleg intézését, amihez persze az olasz nyelvtudás jött volna jól, ha tudott volna olaszul. Elkezdte tanulni. Gondolta volna bárki is, hogy majd az olasz fog jól jönni egy ilyen szektorban? Nem. Ilyen alapon tehát jó lehet a dán is, ami most kezed ügyénél is van.

2020. ápr. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
első válaszolónak, de valszeg tudja a HSK rangsor nem ekvivalents a CEFR-rel, sőt még alatta is van
2020. ápr. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!