Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt szintű angol nyelvvizsgá...

Emelt szintű angol nyelvvizsgához mekkora szókinccsel kell rendelkezni, körülbelül hány ezer szót kell tudni ahhoz, hogy sikerüljön és utána angliai egyetemen sikeresen tanulni tudjunk?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem pont a szavak a döntő tényező hanem még sok más is, de ez nagyon fontos, hiszen szavak nélkül nem tudunk normálisan tanulni idegen nyelven és a nyelvvizsga sem lesz meg szókincs nélkül, ezért érdekelne, hogy körülbelül mennyi szó szükséges, azon kívül, hogy nagyon sok:)
2010. júl. 27. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

sajnos nem tudom, de nem tök mindegy?

ha most valaki ideírná, hogy 35ezer szó, akkor te el fogod tudni dönteni, hogy neked van-e annyi.

nekiállsz megszámoni minden szót, amit ismersz?

szerintem ez tök semmitmondó adat, de remélem azért kapsz hasznos választ. (bár, hogy hogyan lesz hasznos, azt nem tudom)

2010. júl. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Emelt szintű nyelvvizsga?Olyan nincs, csak felsőfokú, meg emelt szintű érettségi, melyikre gondolsz?Gondolom a nyelvvizsga:)

Szerintem annyi szókincs kell h bármilyen témában megtudj szólalni, tehát tudj szakszavakat is, szerintem ez ott már nagyon fontos lehet:)

2010. júl. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Emeltszintű, felsőfokú.. mindegy, mert nem középXD de a nyelvvizsga kell.

Amúgy azért érdekelne, hogy mennyi szó kb, mert most kicsit parázok, hogy egy éve alatt nem fog menni, mert a szókincsem az ami rossz és elhatároztam, hogy XY mennyiségű szót tanulok meg minden nap és úgy kiszámoltam, hogy kb mekkora szókincsem lenne jövő ilyenkorra és ha kb annyi, amennyi elég, akkor megnyugodnék kicsit, szóval a lelkemnek tenne jót, ha tudnám kb-ra :)

Amúgy ha betudom tartani az előírt napi szó adagomat :), akkor körülbelül egy olyan 6000 szavas szókincsem lesz jövő ilyenkorra.

2010. júl. 27. 18:57
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
6000 elég, de az ki van zárva, hogy te naponta, minden áldott nap 20 új szót megtanulj, úgy, hogy ne felejtsd el a régiket. Nem izoláltan magolni kell a szavakat, hanem olvasni, hallgatni, beszélni, írni. És az aktív és passzív szókincs nem ugyanaz, valamint egy szövegből nem kell minden egyes szót tudni, globálisan kell megérteni a szövegkörnyezetet.
2010. júl. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom, és csak 10 szó naponta, és azokat meglehet tanulni, mert közben folyton tanulok angolt, olvasok angol könyvet, angol zeneszámokat is úgy hallgatom, hogy közben nézem a szöveget, meg angolul nézek filmeket, meg ilyenek.
2010. júl. 27. 22:42
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Van emelt szintű angol nyelvvizsga.
2010. júl. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
[link] Itt van egy teszt arról, mekkora a becsült szókincsed. Nyilván nem svájci óra pontosságú, de szakértők szerint +-10% pontossággal mér. Nekem megvan a felsőfokúm, éltem Angliában is és 6100 szó környékére jött ki. Szóval szerintem 6000 szóval már bármilyen témában lehet beszélgetni és meg is érted az illetőt.
2013. jan. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: nekem ez 11000-re jött ki és nem voltam semmilyen angol nyelvterületen egy percet sem még :D Mondjuk angol szakos vagyok, de csak elsőéves :DD
2013. márc. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem ez a tesz 4650-re jött ki és a felsőfokú nyelvvizsgát éppen 60% - 60% -ra szoktam kitölteni :D Talán ez segít.
2016. febr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!