Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A nyelvtanári diploma C1-es...

A nyelvtanári diploma C1-es vagy C2-es nyelvvizsgának felel meg?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy a nyelvtanároknak a főiskolán/egyetemen belső nyelvvizsgaként le kell tenniük a C2-es nyelvvizsgát. Jól tudom? A válaszokat előre is köszönöm!

#nyelvvizsga #C1 #nyelvtanári diploma
2020. ápr. 20. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
C1-et kell tenniük
2020. ápr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha vlki angoltanárnak tanul a bölcsészkaron v. pedagógiai karon, akkor a záróvizsga letétele=C1-es nyelvvizsgával. Ergo a diploma C1-et ér.
2020. ápr. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
C2-es nyelvvizsgát lehet szerezni valahol Magyarországon?
2020. ápr. 20. 15:37
 4/9 spok ***** válasza:
100%
A Cambridge (CAE) nyújt erre lehetőséget. Náluk leginkább az éri meg, hogy C1-re jelentkezel, és ha nagyon jól sikerül, automatikusan megkapod a C2-t.
2020. ápr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A nyelvtanári diploma egynyelvű/kétnyelvű komplex felsőfokú (C1) nyelvvizsgának felel meg?
2020. ápr. 20. 16:09
 6/9 spok ***** válasza:
84%
Egynyelvű:D
2020. ápr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"hogy C1-re jelentkezel, és ha nagyon jól sikerül, automatikusan megkapod a C2-t."

Hábocs, ez ilyen formában félrevezető. CAE papírt kap, azzal, hogy: "stating that you demonstrated ability at Level C2"

És, ha netán honosítaná, akkor: "A vizsga csak az eredeti jelentkezésben megjelölt, és sikeresen teljesített szintre honosítható."

2020. ápr. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A nyelvtanári képzés nyelve hivatalosan a magyar és az adott nyelv. Inkább kétnyelvű nyelvvizsgának felel meg szerintem.
2020. ápr. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De ha valaki már megcsinálta pl. középiskolában a C1-es nyelvvizsgát (és tényleg ahhoz a szinthez illő tudása is van az adott nyelvből), akkor neki már az egyetemi záróvizsga "könnyebb" lesz, nem? Vagy az egyetemi záróvizsga másabb és bonyolultabb, mint egy általános nyelvvizsga? Remélem, hogy érthetően fogalmaztam. Válaszokat előre is köszönöm!
2020. ápr. 20. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!