Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A TELC nyelvvizsgának mennyire...

A TELC nyelvvizsgának mennyire nehéz az angol SZÓBELIje?

Figyelt kérdés
B2 angolra lennék kíváncsi. Tapasztalatokat is szívesen olvasok, minden érdekel vele kapcsolatban, a feladatok a magnóhallgatás...stb. :) Egy 10-es skálán mennyire teljesíthető egy átlagos nyelvtanulónak ( akinek a magnóhallgatás a gyengéje? ) xd

2016. jan. 25. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem elsőre meglett, de a magnóhallgatást a mögöttem ülőről másoltam le, mert semmit sem értettem.

A beszélgetés része az nagyon könnyű, főleg ha jó párt kapsz.

2016. jan. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi :D Olyanok véleményét is szívesen olvasom, aki nem másolt
2016. jan. 25. 20:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Borzasztó könnyű. Ha valaki másolásra szorul, az már gáz, mert akkor tényleg nagyon buta. Nagyon könnyű a szóbeli, nem igazán lehet elrontani. Aki a szóbelin megbukik, annak tényleg hatalmas nyelvi hiányosságai vannak.
2016. jan. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
és a magnós rész? Az is olyan rém egyszerű?
2016. jan. 26. 12:03
 5/9 anonim ***** válasza:
Az sem nehéz. Egy feladat van benne talán, amin jobban kell gondolkodni, de a többi jó.
2016. jan. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hú nagyon köszi a választ. :) És a magnós rész az feleletválasztós, igaz hamis, vagy milyen típusú?
2016. jan. 26. 12:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Van benne igaz hamis, karikázós (3 lehetőség közül választani kell), meg ilyen híreket fogsz hallani, és el kell dönteni hogy melyik cím illik hozzá.
2016. jan. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A harmadik válaszolónak ne higgy, ha a magnóhallgatás a gyengéd, arra feküdj rá mindenképpen, mert amiatt könnyű elbukni az egészet. Én munkanélküli lettem február végén, ráfeküdtem az angolra, amiből össz-vissz egy alapfokúm volt 2011-ből (azóta nem is használtam a nyelvet, szóval tényleg nagyon az alapoktól kellett újratanulnom), júniusban - alig négy hónap tanulással - megszereztem az írásbelit, és bár rendszeresen hallgattam utána angol nyelvű szöveget, az augusztusi szóbelit a magnó miatt buktam el. Nem viccelek: a szóbeli szóbeli része 81%-os lett, a magnó kb. 35%. (40% a minimum.) Novemberben a magnó 43% lett, a szóbeli rész 84% körül, így másodjára végre sikeres lett a vizsgám, ... bár akkor is rezgett a léc, mert recsegett a magnó, ráadásul sok választ csak tippeltem.

És messze nem én voltam az egyedüli, aki a magnón vérzett el, szóval hülyeség, hogy aki azzal nem boldogul, az nagyon hülye.

A TELC felületén 3000 Ft-os díj befizetésével lehet gyakorló feladatokat megoldani az írásbelire és a szóbelire is. Ez nagyon jó lehetőség, sztem érdemes érte fizetni, mert legalább lesz egy általános képed arról, hogy mit várnak.

2016. jan. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne fizess érte, tölts le inkább netről (lehet, h illegális, nem tudom) , de tudok küldeni 2x4 feladatsort akár... (e-mail-en).
2016. febr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!