Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Alapképzésben tanulok turizmus...

Alapképzésben tanulok turizmus-vendéglátás szakon, és a nyelvvizsga követelmény 2 db középfokú, szaknyelvi (tehát nem általános) nyelvvizsga, de az egyik kiváltható 1 felsőfokú általános nyelvvizsgával. A nyelvvizsgamentesség ezekre is vonatkozik?

Figyelt kérdés
Levelező tagozatos voltam, így a szakmai nyelv elsajátítása az egyetemi oktatás keretén belül egyáltalán nem valósult meg.

2020. ápr. 21. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezen a szakon végeztem 2018-ban. Nekem az angol megvan, a német sehogy sem jött össze. 2x voltam tavaly vizsgázni, de nem sikerült.

Igen a szakmai nyelvre is vonatkozik a nyelvvizsga mentesség!!

2020. ápr. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De jó, remélem tényleg így lesz. Valahol sejtettem azért, mivel nem találtam hozzá kizáró okot, viszont kifejezett említést sem. Írtam a karnak egy e-mailt, de azt a választ kaptam, hogy központi információ lesz majd ezzel kapcsolatban, viszont nem kari szinten lesz leszabályozva, hanem egységesen az egész egyetemre.
2020. ápr. 21. 11:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Facebookon keress rá a HÖOK- Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája oldalra és görgess le a nyelvvizsgás bejelentéshez. Az alatt kérdezték kommentben a szakmai nyelvvizsgàt is. Mindenféle nyelvvizsgára vonatkozik!!

Kikapjuk a diplomàt nyugi!! ;)

Mondjuk az bánt, hogy rengeteg pénzt kidobtam a németre, de hát ez van.

Szép napot! ;)

2020. ápr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

De legalább több pénzt már tényleg nem kell beleölni, és egyúttal a gyomorgörcstől is megkíméled magad 😅

Köszönöm szépen, Facebookban tényleg gondolkodtam, hogy ott nézzek utána, de meg most már meg fogom keresni!

Ui.: írtam privát üzenetet, ha gondolod pillants majd rá 😊

Neked is további szép napot!

2020. ápr. 21. 17:02
 5/5 A kérdező kommentje:
* Facebookban tényleg nem gondolkodtam, hogy ott nézzek utána, de most már meg fogom keresni!
2020. ápr. 21. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!