Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség az einsehen és...

Mi a különbség az einsehen és az einzusehen között?

Figyelt kérdés
Minden német igénél lehet ezt használni így?
2020. ápr. 25. 13:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Az einsehen szótári alak (Infinitiv), az einzusehen zu+Infinitiv-e képződött. Azt hiszem minden igéből lehet ilyen zu+Infinitiv-alakot képezni (hogy mikor van erre szükség, az nyelvtani probléma), de majd kijavít valaki, aki jobban ért hozzá. Én csak ugatom a nyelvet, nem vagyok tanár/nyelvész.


Ha angolul tudsz, akkor azt tudom mondani, hogy elég hasonlóan működik a zu+Infinitiv, mint az angolban a to infinitive.


Pl. Es ist schwer, etwas Neues ZU erlernen = It's hard TO learn something new. (Nehéz új dolgot tanulni)


Az ilyen elválós igekötős igéknél, mint az einsehen a zu+Infintivnél a "zu" beékelődik az igekötő és az ige közé (a németben, az angolban nem).


Pl. Es ist mir nötig, mein Auto zurückZUnehmen = I need TO get my car back. (Vissza kell szereznem a kocsimat)

2020. ápr. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!