Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kezdo angolosnak is erdemes...

Kezdo angolosnak is erdemes angol szoveget olvasni?

Figyelt kérdés
Ha nem is ertek belole semmit vagy minimalisat csak
2020. ápr. 25. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:
13%
Nincs értelme olyat olvasni, amit nem értesz. Semmilyen szinten.
2020. ápr. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pl. ez a wiki egyszerű angolt használ:

[link]

2020. ápr. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Van értelme. De nem akármit!

Nem tudom ismered-e az Oxford University Press vagy a Pearson kiadó "graded reader"-eit. Ezek lényegében könnyített olvasmányok, minden angol nyelvtudási szinthez tartoznak könyvek, amik kimondottan oda illőek. Olyan szókincset, nyelvtant használnak, amit akár a kezdők is megértenek. Igen, még Starter - abszolút kezdő is van, ez általában képregény, egyszerű mondatokkal. Aztán utána 1-es szint, 2-es szint... stb. Fokozatosan nehezedik. Ha esetleg van angol tanár ismerősöd, kérd ki a tanácsát, milyet válassz vagy kérdezd meg, tud-e neked kölcsönözni egy-két ilyen könyvet. Mindig a saját szintednek megfelelőt válassz, vagy legfeljebb 1-gyel magasabbat, mert akkor sikerélményed lesz és nem csak minimálisat értesz belőle, mégis fejlődsz.

Én a tanítványaimnak már az első leckéktől ajánlani szoktam ezeket, meg kölcsönözhetik is a nyelviskolából, ahol dolgozom.

[link]

2020. ápr. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Inkább nézz angol videokat, filmeket magyar felirattal
2020. ápr. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!