Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hasznos lehet átolvasni a...

Hasznos lehet átolvasni a szótárt majd a nyáriszünetben?

Figyelt kérdés

Már két éve megvan az angol B2 nyelvvizsgám, de úgy érzem, hogy kissé feledésbe merültek a szavak. Régen is szerettem úgy fogalmazást írni, hogy közben böngésztem az otthoni kb. 800 oldalas szótárunkat és fedeztem fel új szavakat.

Mindenhol azt hallani, hogy nézz angolul filmet, olvass angolul, de valahogyan sose jutottam ezekkel sokáig. 10-15 perc alatt mindegyiket meguntam, ha nem értettem belőle valamit.

Van még valaki, aki erre a szótáras “megoldásra” tette a fejét?😅


2020. ápr. 27. 15:52
 1/2 A kérdező kommentje:
Annyi, hogy az igeidőkkel és a nyelvtannal javarészt képben vagyok. Inkább a szóismeretemet szeretném feltornázni.
2020. ápr. 27. 15:54
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem. Akkor már inkább tematikus szótárt, ahol a lényeg van kiemelve a te szinteden és nem pazarolsz csomó időt felesleges szavak bogarászásával, amiből aztán szinte semmi nem marad meg.

De én a helyedben inkább azt csinálnám, hogy írnék fogalmazást vagy szituációt olyan témáról, ami téged érint, ami érdekel, amire van esély, hogy egyszer tényleg beszélned kell róla. Abba bele tudsz szőni új kifejezéseket is, és így eleve kontextusában tanulnád a kifejezéseket és egyben gyakorlod magát a kommunikációt.

2020. ápr. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!