Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolból a visszaható...

Spanyolból a visszaható igéket hogy kell ragozni? (feladat lejebb)

Figyelt kérdés

Nagyon sajnálom, hogy itt kell segítséget kérnem, de egyszerűen nem megy a spanyol tanulás tanár nélkül.


I. Completa las frases con el verbo entre paréntesis – ragozd el a zárójelben lévő visszaható igéket!


Ejemplo: Andrés se afeita con maquinilla eléctrica. (afeitarse )

1. Yo siempre ............................... temprano, pero mis hijos ................................. tardísimo.

(levantarse)

2. ¿Vosotros .............................. tarde? (acostarse )

3. No, normalmente ................ (acostarse - nosotros) a las 11 de la noche, pero los sábados

...................................... (quedarse) viendo la tele hasta la una por lo menos.

4. Ellos .........................las manos antes de comer y los dientes después de comer. (lavarse)

5. Paco ...................................por la tarde, cuando viene del trabajo. (ducharse)

6. Todos los veranos (nosotros) ............................... en la piscina municipal de Ávila. (bañarse)

7. ¿Tú ............................. las uñas? (pintarse)

8. No, no me gusta. Sólo .................................... un poco los labios. (pintarse)

9. Miguel ...................el coche a la oficina normalmente, pero yo no porque no me gusta conducir.

(llevarse)

10. Los españolas ...................... poco. (divorciarse)

11. Alejandro y Ana .................................. siempre en la última fila de la clase. (sentarse)



#spanyol #ragozás #visszaható igék #visszaható igék ragozása
2020. máj. 6. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy nagyon nehéz tanár nélkül tanulni, de ha valaki más oldja meg helyetted a leckét, azzal nem mész semmire.

Mi lenne, ha legalább tennél vele egy próbát? :) Nagyon szívesen kijavítom, ha elküldöd, azzal többet tanulsz.


Plusz egy kis segítség a ragozáshoz:

[link]

2020. máj. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a felajánlást, természetesen nem úgy gondoltam, hogy küldjétek el a teljes megoldott feladatot. Végül egy barátnőmnek egy spanyolos ismerőse elmagyarázta és ő segített nekem
2020. máj. 13. 14:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem fog egyedül menni nekem multidök hasznalata adta fel a lecket
2020. júl. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%
3. válaszolónak üzenném, hogy én is egyedül tanultam meg spanyolul, tanár és iskola nélkül, DELE C1 felsőfokú nyelvvizsgával rendelkezem és novemberben megyek C2-re.
2020. aug. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gratuliere a Dele eleg nehez
2020. aug. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!