Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meglehet tanulni angolul csak...

Meglehet tanulni angolul csak filmnézéssel?

Figyelt kérdés
Ki milyen eredményt ért el filmnézéssel?

2020. máj. 6. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet.
2020. máj. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De mennyire segít?
2020. máj. 6. 14:50
 3/9 anonim ***** válasza:
Valamennyi biztos ragad rád, de ahhoz minimum valami zseninek kellene lenned hogy folyamatosan visszafejtsd és értelmezd a használt nyelvtant.
2020. máj. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De egy A2 szinttel mennyire lehet fejlődni a filmen keresztül? Hallottam, hogy sokan C1 szintet is elértek, akkor azoknak hogyan sikerült?
2020. máj. 6. 14:58
 5/9 anonim ***** válasza:
Én gyerekkorom óta játszottam angol nyelvű játékokkal pedig akkor még nem tanultam angolul, később szinte minden sorozatot felirattal néztem, így nyilván ragadt rám. De ahhoz hogy jól megtanuljam a nyelvet kellett az iskola plusz otthoni ráfordítás.
2020. máj. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. máj. 6. 15:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha már van egy alap, akkor már nyilván sokat segíthet a rendszeres filmezés is. Hisz ha pl már ismered az igeidőket, vagy egyéb nyelvtani szerkezeteket, hogy felismerd hogy na itt most folyamatos múltat használtak, ott meg egy szenvedő szerkezetet, akkor ez már az alapokra ráépülő gyakorlari tudás lesz. Mármint hogy a különböző helyzetekhez tudod társítani, hogy mikor, milyen körülmények között milyen kifejezéseket vagy milyen nyelvtant használnak.
2020. máj. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Eg szerintem hülyeség, hogy A2 ről C1 re eljutott valaki :D Legalábbis 1 az ezerből az esélye. Nekem egyébként a filmezés a beszédértésben sokat segített, mégiscsak más a spoken english mint ha egy magnós feladatot oldasz meg. Ilyen szempontból hasznos lehet :D
2020. máj. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ok. Értem! Köszönöm! Remélem olyanok is írnak akiknek pozitív tapasztalatuk van a filmnézéssel és a nyelvtanulással kapcsolatosan!
2020. máj. 7. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!