Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sikerült megtanulnotok pl....

Sikerült megtanulnotok pl. angolul filmnézéssel, mennyi ideig tartott a tanulási folyamat, megértitek, amit mondanak?

Figyelt kérdés
Én hallgatom minden nap, igaz főleg felirattal, de sokszor alig értem, mintha elharapnák sokszor a szavaknak a végét, összemosódnának a szavak és olyan, mintha nem lenne jó a memóriám, nem jegyzem meg, ez normális, egyáltalán meg tudom én ezzel a módszerrel tanulni? Ha le van írva megértem.
2011. júl. 30. 07:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez normális. Nézz sokat és egyre többet fogsz megérteni belőle, de nem feltétlenül fogsz mindig mindent megérteni. Anyukám angoltanár és vannak filmek, amiket ő se tud felirat nélkül nézni, sőt, általában azért tesz rá angol feliratot. Most is az a problémánk, hogy van egy sorozat, amit 10 éve imádtunk nézni, most megszereztük, de semmilyen szinkron vagy felirat nem elérhető hozzá és alig értjük, folyton vissza kell tekerni, hogy megértsük, mit mondott.:( De ettől függetlenül nem haszontalan a filmnézés, sőt! Nagyon sokat lehet belőle tanulni. A kedvenc filmjeidet akár többször is újranézheted, először magyarul, később magyar felirattal, aztán angol felirattal, aztán anélkül.
2011. júl. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek abban, hogy sikerül _megtanulni_ egy nyelvet filmnézéssel. A _passzív_ szókincset, szövegértést segíti, de megtanulni a nyelvet nem fogod. Szerintem.
2011. júl. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet CSAK filmnézéssel megtanulni angolul, sőt semmilyen nyelvet nem tudsz igy.

Itt is a magyarázat hogy miért:

Nyelvtan nélkül nincs nyelvtudás, ha nem tudom hogy például a have szót mikor milyen formába kell használni és mikor mit jelent ott nézheted a filmeket nem tanulod meg soha.

És ez így van az összes többi ragozással, meg az ige időkkel.

Ennek most ellent mond hogy még is a saját anyanyelvedet képes voltál megtanulni és használni, de ez évekbe telt, és egész nap "tanultad" lényegében.

2011. júl. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az angol nyelvtant tudom nagyjából, csak a hallás utáni értéssel van problémám.
2011. júl. 30. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!