Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Germanisztikára csak azokat...

Germanisztikára csak azokat veszik fel, akik emelt németből 60%-ot (ami már érdemjegyben 5-ös), vagy annál többet elértek, vagy az is bekerülhet, aki százalékban csak 4-es lenne?

Figyelt kérdés

2020. máj. 6. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Az összesített pontszámot nézik, az érettségik eredménye külön-külön irreleváns. Ha az emelt érettségid németből megvan 25%, az összpontszámod pedig magasabb a ponthatárnál, fel vagy véve.
2020. máj. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De van több pontszámítási módszer, vagyis kettő. Ugye amikor az év végi jegyeket nézik meg a többletpontokat (ezt nem tudom, hogy működik pontosan), meg amikor duplázzák annak az érettséginek a pontjait, amik feltételek a bekerüléshez, tehát esetemben az emelt német+töri a releváns tárgy... De akkor most nem tudom, hogyan lesz, vagy mit hogyan számolnak.. Nekem egyébként már van érettségi bizim, most csak azért emeltezek németből, mert ugye ez kötelező kritérium a bejutáshoz, de azt nem tudom, hogy az is fontos e, hogy %-ban hogy sikerült.. Nyilván valószínűleg 2-3-assal nem vennének fel, meg ugye azért többletpont se jár emelten, de most az, hogy 4-es vagy 5-ös, számít-e...?!
2020. máj. 6. 22:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Az érdemjegy senkit nem érdekel, csak a százalék. Egy 80%-os 5-ös és egy 79%-os 4-es között 1 pont különbség van, egy 60%-os és egy 79%-os 4-es között pedig 19. Ez természetesen érvényes az emeltre is.

Egyébként a felvi rendszere automatikusan úgy számol, ahogy neked a legkedvezőbb. Ha duplázással lesz több pontod, úgy fog számolni, ha tanulmányi+érettségi pontokkal, akkor úgy.

2020. máj. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
60-tol felfele mar 5-osnek szamit.
2020. máj. 6. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!