Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme így germanisztikár...

Van értelme így germanisztikára menni?

Figyelt kérdés
Ha nem szeretem a történelmet és az irodalmat, van értelme erre a szakra menni? A német és a földrajz érdekel, viszont nem tudom, hogy ezekkel mit tudnék tanulni. Nincs esetleg valamilyen ötletetek? Olyan érdekelne igazából, amivel el is tudok majd helyezkedni.

2011. nov. 7. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem érdekel a tori és az irodalom, akkor nem érdemes arra a szakra menned, mert abból van ott a legtobb óra. Esetleg idegenforgalom, azon belul idegenvezetés? Vagy tolmács/fordító?
2011. nov. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A tolmács érdekelne azt hiszem, de ahhoz nem a germanisztika szak kell? Esetleg nincs olyasmi OKJ-s képzés, aminek van köze a némethez valamennyire?
2011. nov. 7. 21:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát van!

Mert akármi is akarsz lenni, tanár, fordító, tolmács vagy úgy általában a német nyelvvel elhelyezkedni, "kénytelen" vagy odamenni, mert "minden ott kezdődik".


Tapasztalatból mondom, mert én anglisztikán vagyok, és fordító akarok lenni. Bár úgy lehetne, hogy gimi után egyből mentem fordítónak, de az nem úgy van, mert fordításból csak mesterképzés van, szóval muszáj először megcsinálnom az angol alapképzést, és utána felvételizhetek a mesterképzésre, ami lehet fordítói, vagy tanár, vagy csak sima anglisztika.


Oké, nem germanisztikás vagyok, de sok a hasonlóság, és szerintem attól, h nem szereted a történelmet és az irodalmat, nyugodtan menj oda, ha a némettel akarsz foglalkozni...

Én konkrétan utáltam a törit, de nincs is sok töri óránk, ami van, az is előadás, vagyis egyszer kell vizsgázni és túl vagy rajta. Ki lehet bírni... Oké, van néhány kötelező történelem- és irodalomóra, de sok dolgot te választasz, úgyhogy bizonyos tantárgytípusoknál elkerülhet később a törit.

Jó, az irodalom neccesebb, mert abból több van, de ez azért is van, mert mégis mi máson keresztül lehetne leginkább eljutni a nyelvhez, ha nem az adott nép irodalmán keresztül...


Egyébként meg úgy van, hogy van később szakosodási lehetőség, ún. minort kell felvenned, és ott akár a földrajzot is felveheted. Szóval ha ez a kettő érdekel, akkor még ez is összejöhet.

2011. nov. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2011. nov. 8. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!