Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Germanisztikán szeretnék...

Germanisztikán szeretnék továbbtanulni. Három egyetemen jelöltem meg ezt a szakot, sorrendben: ELTE, Károli, Pázmány. Melyik szakon a leggyakorlatiasabb/halgatóbarátabb, összességében jobb az oktatás?

Figyelt kérdés
Tehát melyik egyetemet válasszam inkább? Még van lehetőségem módosítani a sorrenden.

2020. máj. 9. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Károlira jártam. Tavaly végeztem, én szerettem. Volt olyan szaktársam, aki Eltéről jött át.
2020. máj. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
16%

Pázmányt. El is mondom miért: ha bölcsészképzés, akkor az Elte jut eszébe mindenkinek, ami sajnos az évek során eléggé lezüllött, de a hírneve megmaradt. Sok oktató a múlt rendszerből maradt 60+, nyugdíjazni kellene. Megy a szívatás, eléggé kedvezőtlen pont a hírnév fenntartása miatt van ez. Mondhatnám úgy is: "Nagyobb a füstje, mint a lángja.

Károliról annyit, hogy elég gyenge egyetem, max akkor mennék oda, ha mindenképp református szellemiséget szeretnék magamba szívni. ha sikerélményt szeretnél, menj Pázmányra. Itt nincsenek teljesíthetetlen akadályok, nem szívózik veled mindenki. Nekem is rengeteg ex- eltés szaktársam volt és ezt ők is megerősíthetik. Hallgatóbarát tanári kar, könnyen kialakuló hallgatói közösségek, életreszóló barátságok. Nekem ez jut eszembe a Pázmányról. SOk sikert a választásban.

2020. máj. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

Én pont a Pázmányról hallottam ilyen sztorikat, mint amit az előttem válaszoló leírt.


Egy évet jártam a Károlin germanisztika szakra aztán váltottam.

Viszont csak akkor ajánlom, ha valaki nagyon elhívatott a nyelvészet vagy az irodalom irányába. (Én nem voltam az)


Sok sikert!

2020. máj. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%

"Pázmányt. El is mondom miért: ha bölcsészképzés, akkor az Elte jut eszébe mindenkinek, ami sajnos az évek során eléggé lezüllött, de a hírneve megmaradt. Sok oktató a múlt rendszerből maradt 60+, nyugdíjazni kellene. Megy a szívatás, eléggé kedvezőtlen pont a hírnév fenntartása miatt van ez. Mondhatnám úgy is: "Nagyobb a füstje, mint a lángja."


Azért ezek elég súlyos vádak.

A legrosszabb az bennük, hogy nem igazak.


Az oktatói gárda fele 30-40-50 éves között mozog. Sőt, sokan mennek doktorira, majd maradnak itt oktatónak. Nagyon kevesen vannak 60+ tanárok.


Nincs szívatás, ez egy régi mítosz.

Eddig 17 tantárgyam volt(első két félév) és abból csak kettőre mondanám rá, hogy kicsit vadak voltak a követelményeik, de még ezt sem szívesen, mert a tanár tisztességesen vázolta mind a két tárgy menetét és félév végi követelményét.


Azt elismerem, hogy kicsit nagy dobra verik, van is egy két szaktársam, akik erősen hangoztatják, de nem ez a jellemző..

Pl. az én szakom(germanisztika) van károlin és pázmányon is.

Nem hiszem, hogy akkora hatalmas különbség lenne a három egyetem azonos szaka között, de tény az, hogy jobban hangzik az elte.

Sok embernek, főleg vidéki városokban még mindig az ugrik be erről a négy betű együttállásáról, hogy aki ide jár, az hülye nem lehet.

Ezt meg ki kell használni majd a munkaerőpiacon.. most ezért érezzem rosszul magam?


Tegye a szívére más egyetemről származó hallgató, hogy nem használná ki a BME, SOTE, ELTE vagy a Corvinus nevét, csak mert oda jár, teljesen őszintén..

2020. jún. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!