Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg otthon...

Hogyan tanuljak meg otthon angolul?

Figyelt kérdés

2020. máj. 11. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Egy jó tematikaval. Tele van a net kezdő angol videókkal és anyagokkal. És legalább napi 30-60 perc gyakorlással.
2020. máj. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

A Goangol.hu videók nekem nagyon sokat segítettek. Alaptól felsőfokig rengeteg nyelvtani videó van és egyéb kiegészítő segítséget be lehet ott “szerezni” az önálló tanuláshoz. Az 5 perc angol újság alap, plusz az angol nyelvkönyvek. Kis Angol Nyelvtan, Raymond Murphy - English Grammar in Use és hozzá a munkafüzet. Meg egy csomó Oxford kiadós jó könyv van. Hozzájuk Penguin könyvek a kezdő szinttől haladva felfelé és egy Netflix előfizetés is jó lesz később. Először angolul angol felirattal, később ugyanaz felirat nélkül. Nyelvvizsga előtt kiválasztod a számodra szimpatikus vizsgaközpontot és megveszed a felkészítő könyvet hozzá.


2 év alatt készültem fel ezekkel angolból. Elsőre meglett a szóbeli és az írásbeli is. Szóbelin Origón voltam. Szerencsére nem magoltam be tételeket, mert nem arra voltak kíváncsiak, hogy milyen betanult szöveget tudok. Kötetlen beszélgetés volt a témakörben.


Volt némi alapom, de az inkább minimális szókincs volt. Azt magolással fejlesztettem, annál biztos van jobb mód is persze. Kerestem a neten 2000 leggyakoribb angol szavak, illetve kifejezések PDF-et és azzal haladtam. Teljesen önállóan készültem fel. Ja és amint volt egy kis tudás, onnantól csak egynyelvű szótárt használtam, plusz persze magyar - angolt.


Most az orosznak kezdtem neki. Abból is nagyon jó könyvek vannak önálló tanuláshoz.

2020. máj. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz pénzt kiadni ez is jó kezdésnek:

Youtube:

Könnyen Gyorsan Angolul

2020. máj. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én nemrég kezdtem el nézni a YouTube-on a KonyhaAngol Eszterrel csatornát. Én is kezdő vagyok és szerintem jók a videókhoz a magyarázatok, lassan mondja, lehet közben jegyzetelni is. Ez a linkje https://www.youtube.com/channel/UC_opqrgdefG5H-yFFb-EQgQ
2020. jún. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!