Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Telc német középfokú nyelvvizs...

Telc német középfokú nyelvvizsgával kapcsolatban lennék kíváncsi tapasztalatokra/véleményekre/tanácsokra, aki mostanában volt, tudna segíteni nekem? Júniusban szeretnék menni, esetleg egy gyakorló partnernek is nagyon örülnék!

Figyelt kérdés

2020. máj. 12. 23:06
 1/4 anonim válasza:

Én már 2 éve voltam, de úgy tudom hogy még mindig változatlan a dolog. A szóbelinél szerintem ha tudsz beszélni folyamatosan, akár egyszerű mondatokat is meglesz, a lényeg hogy ne legyenek nagy szünetek a társaddal, az első prezis téma szinte mindig ugyanaz az öt (utazás, film, könyv stb.). Nem számít ha nyelvtanilag nem jól mondod csak beszélj:D Az ugyis tök kevés pontot ér szóbelinél.

Írásbeliben nem tudom mit tudnék segíteni. Nézd át nagyon sokszor a mintafeladatlapokat vagy mintateszteket amiket kitöltöttél vagy amin gyakoroltál.

Levél általában panasz.

2020. máj. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szuper, köszi a segítséget! Te mennyit gyakoroltál az írásbeli részére, illetve hány százalékosak voltak a gyakorló tesztjeid mire vizsgára mentél?
2020. máj. 18. 04:38
 3/4 anonim válasza:

Kb 10 feladatlapot toltottunk ki a nemettanarommal ami ugye telces mintara epult, alig voltam tisztaban avalos tudasommal mivel a legtobbnel otthon leforditottam az ismeretlen szavakat, de igy is meglett.

Viszont nem tudom te hogy vagy vele de en vizsgaszituacio nelkul mindig konnyebbnek ertem a teszteket, holott pedig kb ugyanolyan szintuek.

Levélnel jo ha van egy bo 30 szavas kezdőmondatod ami kb mindenre passzol kis valtoztatassal illetve egy 10-15 szavas fix vég is😄

2020. máj. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged! :)
2020. máj. 25. 01:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!