Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origó angol középfokú nyelvviz...

Origó angol középfokú nyelvvizsga vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Milyen volt a szóbeli? Miről kellett beszélnetek, miket kérdeztek, milyen képet húztatok, mi volt a szituáció? Milyen volt az írásbeli? Hamarosan vizsgázok, és nagyon szívesen meghallgatnék bármilyen véleményt, tapasztalatot :)

2018. febr. 4. 23:08
 1/2 anonim válasza:

Szia!


Én csak szóbelizni voltam pár napja, úgyhogy arról tudok írni. Bementem, 2 vizsgáztató volt, de csak az egyikkel folyt a beszélgetés. Elmondta az adataimat, majd először tételt kellett húznom, ami a családi ünnepek volt. Egyébként a lapra volt írva 4 pont, de nem nagyon volt lehetőségem elolvasni, egyből oda kellett adnom a vizsgáztatónak. Utána a szituációt kellett kihúzni, ez pedig a következő volt: külföldi ismerősömet meghívom magamhoz vacsorára, és mesélek neki a tradicionális magyar ételekről. Majd végül 2 képet húztam, amiből egyet kellett választani, az egyiken hatalmas tömeg volt egy templomban, a másikon pedig egy szemész vizsgált egy embert, így az utóbbit választottam. Majd elkezdődött az egész a kötetlen beszélgetéssel, először magamról kellett beszélnem, utána rávezetett a vizsgáztató a témákra, majd jött a képleírás és végül a szituáció. Végig nagyon kedvesek voltak.

Remélem tudtam segíteni, sok sikert előre is! :)

2018. febr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia ! Én angol origo b2 komplexet tettem, és elsőre sikerült. Összességében megvagyok elégedve teljes mértékben ezzel az ORIGO típusú nyelvvizsgával, korábban BME-t próbáltam és azon megbuktam.


A szóbeli: Behívtak, bementem. Magyarul beszéltünk, egy férfi és egy nő volt bent. A nő csinálta az adminisztrációt magyarul, majd egy diktafonra felmondta a dátumot és a nevemet. Húztam egy tételt, két kép közül választottam, és egy párbeszédet is húztam. Általános beszélgetés után rátértünk a témára.

Időjárás volt a beszélgetés meg Magyarországról kellett beszélnem. A kép az vacsora volt (a másik képen egy nő volt biciklivel egy hídon), itt rátértem az ünnepekre is, meg különféle ételekről beszéltem.

A párbeszéd meg külföldi barát jön Magyarországra, és a Balatonon fog hajózni de én nem tudok a hajózásról semmit, de megkérdezem a barátomat hogy segítsen. :D


Lazán kezeltem a helyzetet, természetes voltam nem játszottam meg magam. Mosolyogtam, mindenre válaszoltam és ami eszembejutott azt daráltam.


Az írásbeli is nagyon tetszett. Érhető volt a szöveg és elegendő volt az idő. A szöveg ázsiai és afrikai elefántok összehasonlítása volt, a behelyettesítős a mai túlzott elektronika és telefonhasználatról szólt, a fordítás hogy visszavezetik a főzőórákat a brit iskolákba, levelet egy külföldi barátomnak írtam, hogy elvesztettem egy tárgyat ami fontos volt nekem. A vélemény pedig: A gyorséttermi ételek nem mindig egészségtelenek. Ez volt az állítás.



SOK SIKERT!

2018. febr. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!