Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kell felpiteni egy...

Hogyan kell felpiteni egy biztos nyelvtudást a nulláról?

Figyelt kérdés
Az a helyzet állt elő, hogy makacsul a fejembe fúrta magát a gondolat, miszerint meg szeretnék tanulni spanyolul. Időm, mint a tenger. Pár napja vásároltam egy olyan könyvet amiben kb 2000-3000 szó lehet. Vannak benne ábrák is meg minden, tényleg élvezetessé tudja tenni a tanulást. Ez igy persze szép és jó, de tudom, hogy ez még igen kevés. Azért vagyok megijedve, mert nemigen találtam olyan oldalt, ahol ingyenesen elsajátithatnám a nyelv nyelvtani részét. Ha esetleg tudtok ilyen oldalt ne tartsátok magatokban :D Tényleg bármilyen módszerre nyitott vagyok, egyszerüen csak kell egy irány ahol el tudok indulni.

2020. máj. 15. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Jó tankönyv, munkafüzet, hanganyag. És nem árt, ha van egy tanár is.
2020. máj. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, erre azért már gondoltam. Hiába keresek, mindenhol megoszlanak 1-1 szerzővel/könyvvel a vélemények, épp ezért kérdeztem rá itt, hátha tud valaki bevált könyvet/oldalt ajánlani. Mivel nincs saját keresetem és az angol tanáromat is a szüleim fizetik, nem szeretném rájuk rakni még ennek is a terhét. Arról nem is beszélve, hogy kisvárosban élek és a környéken nincs olyan aki tanitaná nyelvet :/
2020. máj. 15. 12:41
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Olyan netes oldalt nem ismerek, ahol az egész spanyol nyelvtant kezdő szinttől leírnák ingyen, de pl. rögtön kijött egy ilyen találat a Google-ban:


[link]


Itt meg gyakorlófeladatokat találsz:


[link]


Ettől függetlenül jobban járnál szerintem ezekkel, mert komolyabbak:


[link]


vagy:


[link]


Úgyhogy nem kell megijedni, csak a kezdet ilyen nehéz. Ha elértél egy bizonyos szintet, akkor már tudod használni az egynyelvű nyelvtanokat, szótárakat, válogathatsz a jobbnál jobb anyagok között.


Érdemes különben olyan tankönyvet választani, amely lefedi a nyelvtant, a szókincset, a hallás utáni értést stb. Ezeknek nagy részét csoportos nyelvtanulásra szánják, tanári segítséggel, de azért nem lehetetlen önállóan tanulni belőlük. (A Colores pl. egy eléggé kipróbált nyelvkönyvsorozat, de a Pons, Klett és más kiadóknak is jók a könyveik, szótáraik).


A fő kérdésedre (ami lehet, hogy igazából csak költői kérdés) azt mondanám, hogy hiába keresel univerzális receptet a "biztos nyelvtudás felépítésére", mert az emberek nagyon sokféle módon tanulnak. Az viszont minden sikeres nyelvtanulóban közös, hogy sok energiát meg időt áldoznak a dologra (és általában az anyagi ráfordítást sem lehet elkerülni).

Ha viszont megvan valakiben a kitartás, a módszeresség, az önfegyelem és a lelkesedés, akkor nem fogja nehéznek tartani még a legszárazabb témákat sem. Nagyrészt rajtad múlik, mennyire vagy képes motiválni magad. Úgyhogy hajrá, és sok sikert! :)

2020. máj. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én egész jó "nyelvérzékkel" rendelkezem, valójában csak okosan tanulok. Én azt tanácsolnám, hogy van olyan nyelviskola ahol indul online nyelvtanfolyam, ha szeretnéd megírom privátba, néhány nyelviskolát.

Azért lenne jó, mert a nyelvet erős alapokra kell helyezni, hogy utána tudj magadtól tanulni. Vannak dolgok, amiket csak tanár tud megmagyarázni, és a tanár tud beszéltetni.

A másik fontos dolog, a szókincset tanuld meg, hogy gazdagon ki tudd fejezni magad, mikor már ott leszel (azért nem olyan sok idő), én az Ankit használom erre.

És ami még nekem bevált, hogy mindig oldok feladatokat, amiknek megvannak a megoldásaik. Pl. a coloresben a munkafüzetnek megvan, de a könyvnek nincs, így én a könyv feladatait csak átgondolnám, de megcsinálni nem érdemes, mert nincs aki leellenőrizze.

Anno alapfokról készültem fel egyedül a B2-re spanyolból, ha tudsz angolul, tudok küldeni jó könyvet hozzá.

Online tanfolyamon kezdtem a franciát most, és jó így, működik, pedig nem voltam 100% biztos, hogy ugyanolyan hatékony tud lenni

2020. máj. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!