Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem tudok megtanulni...

Miért nem tudok megtanulni angolul?!

Figyelt kérdés

Próbáltam már nagyon sokmindent.

Iskola, barát, filmek, magántanárok de még külföldre is elmentem hosszabb időre.

Egyszerűen nem tudok megtanulni angolul. Hallás után egész jól leírom a szavakat/mondatokat, viszont ennyi..



2020. máj. 13. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
23%

Én is így vagyok vele. Filmeket csak angolul nézem. Sok szót megértek, néha egész mondatokat is, de ennyi. Sok éve élek Angliában, jártam angol tanfolyamra is, de az alapokon tovább nem tudok menni. Azt mondják, hogy passzív angol tudásom van. Az a gond, hogy az agyam képtelen ráállni a nyelvre. Az a gondom, hogy ha mondanak vagy kérdeznek valamit, gondolkodnom kell, hogy mit mondtak,kérdeztek, így viszont sokára válaszolok vagy nem is tudok válaszolni már rá. Kint dolgozom, de nagyon alapszinten vagyok csak. Pedig lenne egy tök jó meló, azonnal mehetnék, de a nyelvtudás hiánya akadályozz benne. Azt is felajánlották, hogy vigyek magammal olyan embert aki tud angolul, és vele dolgozhatnék, ő segíthetne fordítani. De ilyen sincs. Én már beletörődtem, próbálok úgy boldogulni ahogy lehet. Lehet a korom miatt nem megy a nyelvtanulás, bár tény, hogy iskolásként sem tudtam nyelveket tanulni. Annak idején az orosz nyelvvel is meggyűlt a bajom.

48/N

2020. máj. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos a nyelvi intelligencia terén eltérőek az emberek adottságai. Éppúgy, mint ahogy nem lehet botfülű embereket hegedülni vagy énekelni megtanítani, vagy diszkalkuliás emberekkel megértetni a középiskolai matematikát, ugyanúgy nem lehet mindenkit nyelvekre megtanítani, különösen nem kamaszkortól, amikorra a gyermeki nyelvelsajátítás természetes képessége megszűnik. Ezzel a hátránnyal sajnos némelyekek együtt kell élni.
2020. máj. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Mi az, ami úgy érzed, hogy nem megy?
2020. máj. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem hülyeség h nem tud megtanulni valaki..nem akarja eléggé..

Nem mindenkinek egyformán könnyű. Van akinek több idő van akinek kevesebb de mondenkinek lehetséges ha akarja


Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás :)


Hiába nézel angol filmet, vagy jársz magántanárhoz ha többet nem teszel.

Érteni fogod a nyelvtant abban a percben, esetleg még a következő órán, ha elmagyarázza de használni nem fogod tudni ha nem gyakorlod be jól és sokszor.


Emellett sok sok szót kell megtanulni, hogy megértsd amit beszélnek, vagy h beszélni tudj.

Legtöbbször nem a nyelvtanon csúszik el a nyelvtanulás (nyilván anélkül nem megy, és helyesen úgy tudsz beszélni majd ha ezeket tudod, de ha szavakat nem ismersz hiába tudod a nyelvtant visszafele is, nem fogod tudni kifejezni magad

Egy nagyon egyszerű példaként ha elakarod mondani h szereted a körtét, hiába tudod, hogy hol áll a mondatban az alany állítmány tárgy ha fogalmad sincs hogy mondjuk azt h szeretünk vmit illetve nem tudod h van amgolul a körte... Ha ezeket tudod még ha nem is helyes mondatot, de valahogyan összerakod :))

És először ez a lényeg.. H kifejezdagad

Utána lehet csiszolni és te is ráérzel


Kezdd a témakörökkel amikben érdeklődsz, nézz szét milyen tippek vannak youtubon.. Rengeteg anyag van fent.

Könyvek,gyakorló munkafüzetek stb.

2020. máj. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4: Sajnos egyáltalán nincs igazad. Tényleg vannak emberek, akik reménytelenül tehetségtelenek a nyelvtanulásban. Hiába erőlködnek, hiába töltenek akármennyi időt nyelvtanárnál, otthoni tanulással, vagy külföldön is, egyszerűen nem és nem megy nekik. Pedig nem buták. De mintha az agyuk be lenne zárva a nyelvelsajátításra. Én is ismerek ilyen embert személyesen. (Matematikusról van szó, tehát nem értelmileg problémás.) Nincsenek sokan ezek az emberek, talán egy százaléka lehet az értelmileg egyébként egészséges felnőtteknek ilyen. De attól még léteznek. Az utóbbi évtizedekben már a nyelvoktatási szakemberek körében egyre elfogadottabb nézetté vált, hogy a diszkalkuliához és diszgráfiához hasonlóan létezik egy "idegennnyelv-elsajátítási tanulási zavar" is.


Egyszóval van, amit egyszerűen nem érdemes erőltetni, mert a fölösleges és tartós frusztrációból fakadó lelki terhelés, amely egyébként sem vezet semmi kézzel fogható eredményre, nem éri meg. Az egész különösen a diplomához jutás és a felvételi nyelvvizsgához kötésének fényében elég igazságtalan. Tényleg van, aki ha megszakad, akkor sem tud a középfokú nyelvvizsgaszintre eljutni, s ez manapság egyre nagyobb hátrány az érvényesülésben.

2020. máj. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!