Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni egy nyelvet...

Meg lehet tanulni egy nyelvet folyékonyan, ha 18 éves kor felett kezded tanulni?

Figyelt kérdés

2020. máj. 17. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy meg lehet, kellő kitartással, szorgalommal.

Van az embereknek azon kis hányada, akiknek nehezebben megy a nyelvtanulás, és szerintem nagyon keveseknek valamiért egyáltalán nem, de az emberek többségének minden további nélkül sikerülnie kell, ha elég energiát fektet bele.

2020. máj. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Akárhányévesen meglehet tanulni bármilyen nyelvet ez csak tőled függ hogy mennyire vagy elszánt és van-e rá pénzed.
2020. máj. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem elég jó nyelvérzékem van, angolból és németből lazán meglett a C1-es szint. De az orosszal eléggé szenvedek, pedig azon a szakon diplomáztam és most szeretnék tolmácsképzőre menni vele, de bizonytalan vagyok. Most B2-C1-es szinten vagyok, de beszédben attól még messze, mert ritkán van alkalmam hozzá. De akkor szerintetek van esély rá, hogy folyékony legyek, csak mondjuk beszéljek gyakrabban oroszul?
2020. máj. 17. 12:29
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj is gyakrabban nézz filmet,videókat oroszul esetleg járj el nyelvtanárhoz.Mondanám azt hogy ha teheded menj ki oroszba de most eléggé lehetetlen :D.
2020. máj. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyik nyelvtanárom az egyetemen kezdte el tanulni a nyelvet. Folyékonyan löki, az orszagból származó ismerősei is vannak. A másik ismerősöm kb egy éve él itt. Kávézóban gyönyörűen elmondta, hogy már nem emlékszem mit kért, de nem kér tejet bele, mert laktózérzékeny. Kb én ki se néztem volna belőle, hogy nemrég kezdte el tanulni a nyelvünket. Más kolléganőim is 20-30 között érkeztek, folyékonyan beszélnek magyarul azóta. Mondjuk ők már pár éve itt vannak.


Van 1-2 külföldi kollégám, aki bejelentette, hogy nem hajlandó megtanulni a magyar nyelvet, mert felesleges, angolul is tudnak kommunikálni itt.


Ausztriába is kiment pár 18+ ismerősöm és nagyon szépen megtamulták a nyelvet.


Szóval ez elhatározás kérdése.


Ha Te úgy állsz hozzá, hogy nem megy meg nem kell, meg félsz beszélni, akkor nem fog menni. Ha nem szabotálod saját magad, akkor Rád ragad, ha komolyabban foglalkozol vele és nem mondjuk szalnaláng lelkesedéssel kezdesz neki.

2020. jún. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Most olvastam a kommenteket.


Folyékonyan biztos fogsz tudni beszélni, csak tényleg érdemes filmeket nézni vagy keresni lehetőséget, ahol használhatod, ügyfélszolgálat pl, ahol angolul, németül vagy akármilyen nyelven dolgozol és keresel orosz kollégákat, akikkel beszélsz.


Én most tanulom a betűket oroszul. :)

2020. jún. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!