Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy vegyem rá magam a spanyol...

Hogy vegyem rá magam a spanyol tanulásra?

Figyelt kérdés

Olasz meg spanyol között vacilálok. Az olasz jobban tetszik, meg Olaszország közelebb is van, lehet, hogy azzal többre mennék. De spanyolt rengeteg ember használ, ha mondjuk kimennék Amerikába, nagyon hasznos lehetne. Az a lényeg, hogy az olasz jobban tetszik, amúgy szerintem kb. egy kategória, de a spanyolt szerintem könnyebb megtanulni. Sokkal többen tanulnak spanyolt, sokkal több a segédanyag hozzá, rengeteg spanyol sorozat van. Az angolt is nagyrészt sorozatokból tanultam.

Szóval tippeket szeretnék, hogyan motiváljam magam, mi a jó a spanyol tanulásban, miért érdemes spanyolul tudni, ilyesmi.

Egyébként angolul már elég jól tudok, németből meg olyan A2, B1 szinten vagyok. A németet iskolában tanulom, és az megy is úgy, nem kell sokat foglalkoznom vele, hogy az osztállyal haladjak és nem is érdekem, hogy gyorsabban megtanuljam, szóval nem nagyon fog bezavarni.

Köszönöm szépen, ha válaszolsz!



2020. máj. 17. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed kifejtésében már leírtad a lényeges érveket a spanyol mellett. Viszont a lelkesedés legalább annyira fontos a nyelvtanulásban, és belülről kell fakadnia. Ha már rá kell magad beszélned egy nyelvre, az eleve nem valami szerencsés indítás...

Ha jó vagy angolból, és a németet is tovább fogod fejleszteni közben, akkor nyugodtan megengedheted magadnak azt a "luxust", hogy harmadiknak egy olyan nyelvet válassz, ami tényleg tetszik. Főleg, hogy az olasszal is jól járnál. Utána pedig, ha egyszer úgy alakul a helyzet, a spanyol is könnyebben megtanulható lesz a számodra.

2020. máj. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az első hozzászólóval! Azt tanuld, amelyik a szívedhez közelebb áll. Lehet, hogy Amerikában a spanyol hasznosabb, Európában viszont az olasz. Olaszország még a problémái ellenére is fontosabb gazdasági tényező, mint Spanyolország, ráadásul a spanyol manapság divatnyelv, ezért sokkal többen tanulják, mint amennyire valójában igény lenne rá. Magyarországnak is sokkal több gazdasági kapcsolata van az olaszokkal, ezért ha felmész pl. profession.hu-ra, mindig több olaszos munkát fogsz találni, mint spanyolosat.
2020. máj. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az viszont sajnos tényleg igaz, hogy az olaszhoz kevesebb autentikus anyag van, de azért korántsem olyan reménytelen, mint mondjuk egy portugál.

Keress pl. olasz vloggereket a YouTube-on, az legalább olyan hasznos lehet, mintha sorozatokat néznél. Én ezt a srácot pl. mindig szoktam nézni: https://www.youtube.com/user/ITALIANOAUTOMATICO

Ezenkívül persze érdemes olyanokat is keresni, akik nem csak nyelvtani témákról beszélnek.

Ha olasz sorozatot keresel, ajánlom egyébként a Baby-t (Netflixen elérhető).

2020. máj. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!