Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan szerethetném meg az...

Hogyan szerethetném meg az angol nyelvet?

Figyelt kérdés

Alapvetően imádom a nyelveket, viszonylag jól beszélek németül, olaszul, franciául és portugálul és ezeket mind nagyon szívesen tanultam/tanulom, mert valamilyen oknál fogva közel állnak hozzám.

Az életem viszont úgy hozta, hogy új területen kell elkezdenem dolgozni, ahol viszont nélkülözhetetlen az angol. Iskolai keretek között sosem tanultam, de a passzív tudásom viszonylag nagy, beszélni viszont maximum konyhanyelven tudok. Értelemszerűen tehát el kellene kezdenem intenzíven foglalkozni a nyelvvel, a problémám viszont az, hogy őszintén szólva ki nem állhatom. Borzasztónak tartom a hangzását, a nyelvtana számomra logikátlanabb, mint az eddig általam tanult nyelveké, s különösképpen Nagy-Britannia vagy az USA sem tetszik.

Tudom persze, hogy az angol nem "szerelem", hanem "muszáj" kérdése a mai világban, hogyan tudnám egy kicsit mégis megváltoztatni a véleményemet és csökkenteni az angol nyelv iránt érzett ellenszenvemet?

Előre is köszönöm, ha válaszoltok.



2020. máj. 17. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Sose hallottam még azt,hogy az angol nem szerelem hanem muszáj kérdése lenne.


A válasz egyszerű.Kell találnod valamit ami megfog az adott nyelvben ahhoz, hogy megszeresd. Nem számìt mennyi erőt viszel majd a tanulásba, ha egyszerűen nem érdekel, akkor a tanultakat a memoriad ki fogja "dobni" a kukába. Az angol nyelvtan nem olyan logikátlan, szimplán csak el kell fogadni, hogy ez sok már meglévő(volt) nyelv keveréke. Mást nem tudok írni hozzá, mindenesetre sok síkert a tanuláshoz. (ha végül mégis rászánod magad.)

2020. máj. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Érdekes, amit írsz. Én 25+ éve foglalkozom az angol nyelvvel, és kevés ennél logikusabb, egyszerűbb nyelvvel találkoztam még.

Én inkább azt gyanítom, hogy valahol, valamikor, amikor az angollal foglalkoztál, volt valami olyan dolog, amit nem értettél, és ez zűrzavart okozott az egész nyelvvel kapcsolatban.

Esetleg segíthet, ha megnézed, hogy mi az a része az angolnak, mi az a terület, amire ha rágondolsz, "kiráz a hideg". És ott lesz valami, amit nagyon nem értesz. Ha sikerül kezelni, akkor még akár meg is szeretheted. :) Csodálatos nyelv.

2020. máj. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát, ez nehéz ügy. Mert ezelőtt 30 évvel azt mondtam volna, hogy olvasd ezentúl csakis angolul azt, amit szeretsz olvasni, de ezelőtt 30 évvel az embereknek voltak könyveik, még eszközként használták az olvasást, míg ma már az is eredmény, ha el tudja olvasni, bár fogalma sincs, mit olvas. Itt is olvastam olyant, aki novemberben büszkén írja, hogy idén már elolvastam egy fél könyvet... A másik hasonló lehetőség, a hobbi hátterét angolul alátámasztani, művelődni, hogy és honnan jött, minden. Angolul szinte minden megtalálható, miként te is írod. Hát, van aki jól érzi magát hobbi nélkül is. :)


"kevés ennél logikusabb, egyszerűbb nyelvvel találkoztam még"

Az egyik, amit szoktam humorilagosan hangoztatni, hogy nyelvben, ha az ember feltesz egy általános kérdést, mert nem tud még semmit, akkor a válaszban benne van az, hogy ez logikus. Aztán, ha egy konkrétumra kérdez rá az ember, akkor azt kapja, hogy a nyelvben nincs mindig logika. Fura, hogy te ezzel még nem találkoztál. Egyszerűnek meg legfeljebb a B2 és a C1 közötti választóvonalig egyszerű.

De ezt igazából csak azért írom, mert a hátam borsózik az önjelölt lélekbúvároktól, bocs. :D

2020. máj. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!