Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jó ahogy az angolt tanulom?

Jó ahogy az angolt tanulom?

Figyelt kérdés
Jelenleg A2-es szinten vagyok belőle. Úgy tanulok, hogy 3 éveseknek szóló könyveket olvasok. Ami már 7 éveseknek való azt szótárazom közben,de olvasással tanulom meg a szavakat. Utána össze vissza kikérdezem magamtól hol angolul, hol magyarul. Napi 3 órát tanulok ez kb. 40 szó

2020. máj. 16. 04:35
 1/5 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem jó ötlet a szótanulásra a cetlis módszer.

Kivágsz kis papírokat. Majd az egyik oldalra felírod a szó angol jelentését, a másikra a magyart. Elkezded mondjuk az angol felével és nézed, hogy megfordítás nélkül tudod-e magadtól a magyar jelentést. Ha tudod, leteszed balra a cetlit. Ha nem tudod, jobbra teszed le.Így lesz két kupacod. Amit aztán dobozban gyűjthetsz, mindig bővítheted új szavakkal, mindig gyakorolhatsz, olvasgathatod, akár zsebre teheted és a buszon is tanulgathatod.

2020. máj. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Dávid ***** válasza:
69%

Szia! Ez a legjobb módszer, mert ha csak szavakat tanulsz, egy idő után olyan sok szó lesz, hogy mindent elfelejtesz.

szóval nem csak motivált vagy, de a módszered is jó:) Gratula!


A legjobb, ha inkább kevesebb szót tanulsz, de gyakran ismétled a legelőször tanultakat.


Én angolt tanítok, ezzel a módszerrel:


- plant = növény (palánta)

- proud (Bp proud, felvonulás, büszkeség) = büszke

- accomodation (benne van a komód szó) = szállás (ahol a komódod, ott a szállásod)

- valuable (külföldi valuta) = értékes

- INclude = magában foglal (in= ban ben)


Nyelvtant is mindig a legegyszerűbben kell:


Jelen: I smoke; I touch

Múlt: I smoked, I touched

Jövő: I will smoke, I will touch


Felesleges különféle igeidőket venni kezdésként, csak ezt a 3-at érdemes először.

2020. máj. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem sok egy nap 40 szó és hosszútávon nem fognak megmaradni. Csökkends mondjuk 10-20-ra és az Anki nevű programban csinálj belőle kártyákat. Az Anki a válaszaid alapján tudni fogja, hogy mennyire megy a szó, milyen időközönként kell ismételned. Ezzel ki tudsz alakítani egy jó napi rutint, amely nem fog 3 órát felemészteni, hosszútávon mégis hatékonyabb lesz. Ajánlom, hogy inkább szerezz be egy nyelvtankönyvet, én az Oxford Angol Nyelvtant használtam, az elején elmagyarázza és van benne jó sok feladat is, ha lehet a szavakhoz is inkább keress egy direkt szótanulásra való könyvet, ami témakörökre bontja, hogy biztos csak a számodra szükséges szavakkal találkozz. Az olvasást hagyd meg szórakozásnak, gyakorlásnak, ha már jobban megy, valamint B2 után tudsz sokat tanulni olvasásból, amikor már a szöveg nagy százalékát megérted. Ne feledd, az ismétlés sokkal fontosabb, mint az, hogy 3 óra alatt ennyi szót az agyadba tuszkolj! Sok sikert, jó tanulást!
2020. máj. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
49%
Hogy ha nyelvtanulásról van szó, akkor érdemes használni (nem keveset) is a tanulandó nyelvet, például olvassál külföldi cikkeket és ne nézzed a filmeket szinkronhanggal hanem eredeti nyelvvel, sorolhatnék további tevékenységet, amely külföldi nyelvtudást igényel. Hátha érteni fogsz néhány szöveget és annak értelmezését amit korábban tanultál, ha nem tudod a szó jelentését, akkor felmész egy Dictionary weboldalra oszt kikeresed.
2020. máj. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nem, semmi értelme.


hasonlóan tanulok, mint amilyen módszerrel Dávid nevű hozzászóló tanít, és így meg is maradnak a szavak. mindent új szót kapcsolok vmihez (a Budapest Pride-ot régen is én felírtam pl.). Rengeteg szót dalszövegekből maradt meg.

a szótanulástól, szótárazástól az is sokkal jobb, ha egész mondatokat, idézeteket írsz ki.


a többi mind baromság, a kártyáktól kezdve a szótárazásig. a filmnézés meg csak a passzív szókincsedet bővíti.


egyébként érdemes poliglottok tanácsait megfogadni, mert angoltanároktól én még sok értelmes tanácsot nem hallottam.

anno hagyományos módszerekkel letettem a középfokút fősuli alatt, aztán megtorpantam, utána kezdtem más módszerek után nézni, mert felsőfokon akartam tudni.

2020. máj. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!