Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki volt már origo 1 nyelvű,an...

Aki volt már origo 1 nyelvű,angol, B2-es nyelvvizsgán, Milyen élmény volt? Milyen feladatok voltak az írásbelin és a szóbelin?

Figyelt kérdés
5 hónapon belül nyelvvizsgázok, csak szeretném tudni, hogy mire számítsak.

2020. máj. 18. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha még 1x mennék akkor biztosan nem az origot választanám. Jól lebonyolított vizsga, viszonylag jól átlátható feladatokkal. De a szóbeli részét egyáltalán nem ajánlom. A hallgatásban valamilyen ír/skót akcentussal hallgattunk a palackozásról.. A szóbeli elbeszélgetésen meg egyáltalán nem volt rugalmas a két vizsgáztató. B2 szinten voltam és arról kérdeztek, hogy milyen szembenállások vezettek a 2. Vh-hoz.. (mikor megemlítettem hogy a kedvenc tantárgyam a töri)
2020. máj. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia

Az Origo csak kétnyelvű vizsgáztatásokat csinál, tehát van benne fordítás és magyarul kell válaszolnod a kérdésekre

2020. máj. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A szóbeli részén nagyon kedvesek voltak, mosolyogtak bíztattak. A hallottszövegnél fel kell készülni, hogy elég gyorsan beszélnek. A témától (is) függ, hogy mennyire érthető. Első próbálkozásomnál művészi témát kaptam, nem volt érthető. A másodiknál már tök mindennapi téma volt, így sokkal érthetőbb is volt. Az írásbelim eddig nem sikerült, ott is állandóan művészi, kultúrális témát kaptunk. ( kiállítás, különleges festmények...). Ami furi, hogy nekem a szövegértés az erősségem és mindig az volt lepontozva a legjobban. Viszont mindenhol kedvesek voltak a vizsgáztatók. A nyelvi centrumban és Gödöllőn is.
2020. máj. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem elsőre sikerült mind a kettő része. A szövegértésnél tényleg előszeretettel adnak kulturális témákat. A magnó gyors lehet de ha sok anyanyelvi beszélőt hallgatsz például youtube-on akkor egyre természetesebbé válik ez a gyorsaság. A szóbelin velem is kedves volt mindenki, az a lényeg hogy beszélj amennyit csak tudsz.
2020. máj. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!