Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék megtanulni...

Hogyan tudnék megtanulni angolul? Már a kezdő szinten vagyok.

Figyelt kérdés

2020. máj. 21. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Vannak appok (pl duolingo) oldalak, könyvek, csoportok. Emellett film, angol könyv, játékok. Szinte bármivel tudsz tanulni, ha valami nincs megy akkor fordítóban vagy szótárban megnézed a jelentését.

(Én akkor fejlődtem sokat, mikor egy általam kedvelt témából néztem sok videót youtubeon, érdekelt is a dolog és még tanultam is vele)

2020. máj. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg rengeteg anyag elérhető az interneten. Én még mikor kezdtem tanulni az angolt, akkor azt csináltam, hogy magyar felirattal néztem sorozatokat (pl. Doctor Who), aztán szépen lassan áttértem angol feliratra, majd felirat nélkül. Az angol egyik legnagyobb előnye szerintem a többi nyelvvel szemben tanulás terén, hogy a szavak egyértelműen elkülöníthetőek beszédben (legtöbbször).


Viszont mindenképp ajánlanék egy tankönyvet, az Oxford Angol Nyelvtant. Ez hihetetlen mennyiségű nyelvtan anyagot tartalmaz. Erős pozitívuma, hogy magyar nyelven magyaráz. Emellett vannak benne olyan témakörök, amiben két hasonló témát (pl. igeidőt) vet össze, és a kettő használata közötti különbségeket írja le. Nem csak magyarázza a nyelvtant, hanem sok feladat is van benne. Nem olcsó, de ahogy a legtöbb könyv, ez is megtalálható ("nyilván teljesen legálisan") néhány ingyenes pdf megosztó oldalon.

[link]

2020. máj. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A ki vagy doki jó sorozat! :) köszi mindenkinek.
2020. máj. 21. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!