Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyszerre két nyelvet tanulni?

Egyszerre két nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Németből olyan b1-es szinten vagyok, és b2-es nyelvvizsgát szeretnék. Beiratkoztam egy tanfolyamra egy fél éve kb., és hamarosan el is kell kezdenem. Szeretnék elkezdeni spanyolul tanulni. Annak csak a legalapabbjait tanulnám meg, amíg a német tanfolyam tart (kb. egész nyár). Az legalapabb szókincset, és a legalapabb nyelvtant, hogy azért már meg tudjak szólalni. Nem hiszem, hogy a kettőt keverném, azzal nem lenne baj, de két nyelvet mégis nehéz tanulni. A német nyelvvizsga egyébként nem lenne olyan fontos most.

Szerintetek ez így lehetséges? Hogy tudnám egy nap jól elosztani az időmet, hogy mindkettőre jusson, és mindkettővel fejlődjek? Vagy hagynom kéne a spanyolt egyelőre?

Köszönöm szépen, ha válaszolsz!



2020. máj. 24. 08:08
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Ha két nyelvet tanulsz egyszerre, az -szerintem- mindenképp az egyik rovására megy. Ha nem égetően sürgős a spanyol, legalábbis nem írtad le, mi a célod vele, én a németet tanulnám, megcsinálnám a nyelvvizsgát és csak utána kezdeném el a másik nyelvet. Szinten tartani egyszerűbb egy nyelvet, mint időt és energiát belefektetve fejleszteni.
2020. máj. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 MLGuy ***** válasza:
62%
Szerintem is érdemes lenne először csak a németre koncentrálnod, és letenned a B2-es nyelvvizsgát. Angolul tudsz egyébként? Lehet 2 nyelvet tanulni párhuzamosan, de ahogyan az első írja, vissza fogja húzni a spanyol a németedet.
2020. máj. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Angolból a beszédben, szövegértelmezésben, szöveghallgatásban elég jó vagyok, a nyelvtan az ami még nem tökéletes.

Köszi a válaszokat!

2020. máj. 24. 09:08
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Elvileg nem lehetetlen hatékonyan tanulni két (sőt akár három) nyelvet párhuzamosan, de alapból szerintem csak a kivételes nyelvtehetségeknek szokott sikerülni (másoknak legfeljebb több nyelvű környezetben).

Szóval ha átlagos képességű és szorgalmú nyelvtanulónak tartod magad (mint ahogy pl. én is), akkor azt javasolnám, hogy egyszerre csak egyre koncentrálj, főleg miután a nyelvvizsgapapír sokat számít.

Motiváld magad azzal, hogy ha az megvan, utána jutalmul engedélyezed magadnak a spanyoltanulást. :)

Azután már szinten tudod tartani a németet, angolt (sőt, fejlődni belőlük) úgy, hogy mellette elkezdesz egy nyelvet nulláról. Nálam pl. bevált, hogy nem a magyar, hanem mondjuk az angol alapján kezdtem el az újat tanulni. Így sok energiát spóroltam, könnyebben fogtam fel a nyelvtant, és gyakorolni is tudtam a már tanult nyelvet is.

2020. máj. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
21%
En ovis korom ota tanultam az angolt, 10.ben osztalyozo vizsgaztam es erettsegiztem. Ra egy evre emelt szinten is erettsegiztem es megszereztem veke a nyelvvizsgat. A mi giminkben kotelezo volt meg egy nyelvet valasztani, igy azt is tanultam.. Annak koszonhetoen tobb nyelvet is megertek :) a kulfoldi baratommal az elejen angolul beszeltunk de elkezdten tanulni az anyanyelvet es 2 ev alatt eljutottunk addig a szintig, hogy 50-50%ban beszelunk :) abbol is kell majd nyelvvizsgat szereznem, mert a diplomamhoz ketto kell. Az egyetemen majd szeretnek elkezdeni nemetul is tanulni.
2020. máj. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem simán lehetséges de vigyázz arra,hogy ne legyen eléggé hasonló a kettő,szerintem a német-spanyol teljesen okés

De pl egy orosz-szlovák vagy ilyesmi nagyon nem jó mert keverni fogod a kettőt egymással

2020. máj. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!