Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol sorozatnézéssel így...

Spanyol sorozatnézéssel így tanulhatok?

Figyelt kérdés

Megnéztem a Money heist/ La casa de papel/Nagy pénzrablás-t spanyolul, magyar felirattal. Nem tanultam előtte semmi spanyolt. Ha most megnézem megint, spanyol felirattal, úgy hogy ugye az elején kb. semmit nem értek belőle, csak tippelem a szavakat, mert már láttam, így lehet tanulni? Vagy csak egy csomó időt venne el és könnyebb lenne rendesen, könyvekből tanulni? Pár szót már most ki tudok venni, amik hasonlítanak az angolra, vagy igazából egy kevés szót tudok, Hogy vagy, A nevem, anya, apa, Jó reggelt, igen, nem, jól, max 30 szót.

Szóval a kérdésem, hogy ez így jó? Tudok vele sokat fejlődni?

Köszönöm szépen, ha válaszolsz!



2020. máj. 24. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Ha hallás után akarsz megtanulni egy nyelvet, akkor jobban jársz ha olyan helyre költözöl, ahol spanyolul beszélnek, mert egy sorozatot 100szor megnézve se fogsz megtanulni spanyolul.
2020. máj. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Ennek így sok értelme nincs. Inkább könyvből kellene elkezdened.
2020. máj. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Tök szuper dolog sorozatokból tanulni, én nagyon sokat csinálom mindenféle nyelvekből, kiegészítőnek, gyakorlásnak. (Amúgy vicces, hogy a Casa de papelt én is néztem, de annyira lekötött a cselekmény, hogy alig figyeltem oda a nyelvi jelenségekre... :) )

Na de a lényeg: a sorozat- meg filmnézés csak akkor ér valamit, ha már vannak az embernek alapjai, nem helyettesíti a rendszerezett tanulást!

Arról nem is beszélve, hogy nagyon egyoldalú, mert a jó nyelvtudáshoz a társalgás, írás, olvasás is hozzátartozik (és ezeket még anyanyelvi környezetben sem mindenki szerzi meg).

A tankönyvek, szótárak mellé én még tanárt is javasolnék, mert magadtól szinte lehetetlen mindennek utánajárni, amit nem értesz. És pont, ahogy írod, egy csomó időt, energiát elpazarolnál annak kiderítésére, amit a tanár egy pillanat alatt megválaszolna.

2020. máj. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%
Ha tényleg szeretnél spanyolul tanulni akkor azt tanult tanártól, könyvekből és ezen felül arra jó a sorozat h egy-egy szót el less belőle és javítsa a kiejtésed. De önmagában a sorozat többszöri megnézésétől nem fogod sajnos elsajátítani a spanyol nyelvet.
2021. márc. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!