Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen módszerrel tudtátok...

Milyen módszerrel tudtátok rávenni magatokat az angol tanulásra?

Figyelt kérdés

Tanulni szeretek de az a gond, hogy zsigerből gyűlölök angolt tanulni.

Diplomám is van már, nem is arról van szó, hogy buta lennék.

Mindenféle módszert és tankönyvet kipróbáltam mert de semmiféle haladás nem értem el benne. Angolul nézek filmet, rendszeresen próbálok tanulni, voltam nyelviskolában is és mégsem tudok egyről a kettőre lépni.



2020. máj. 25. 14:39
 1/7 anonymousreview60 ***** válasza:
78%

Ha van diplomád, van nyelvvizsgàd (kivéve 40 felett). Miért kell egy nyel(vizsga?)? Miért az angol?

A motiváció egyéni. Mi nem adhatunk neked. Neked kell rájönni.

2020. máj. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most kaptam meg a diplomámat a nyelvi kötelezettség megszüntetésével, de sok munkahelyen kérnek középszintű angol nyelvtudást.
2020. máj. 25. 16:10
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Egyetemen jártam faktos órára, ott adott volt a dolog. Egyedül sosem vettem rá magam.
2020. máj. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonymousreview60 ***** válasza:
79%

Az első pár sorban fröcsögni fogok, utána teszek pár javaslatot:

Mármint 40 alatti vagy, és most kitalálták ezt a marhaságot, hogy nem kell nyelvvizsgát tenni, ahelyett, hogy kiadnák mindenkinek a diplomát, azzal a kikötéssel, hogy 5 éven túl érvényét veszti, ha nem mutatja be az érvényes B2-es nyelvvizsgáját? Mert ez lett volna a megoldás a mostani helyzetre. Sőt, 5 év sem kell, mert aki március-júliusban nem tud vizsgázni, az mind levizsgázna 2021. májusig. Több országban nem kell nyelvvizsga-kötelezettséggel kényszeríteni a leendő ß@rfaszú diplomásokat a nyelvtudás megszerzésére, mert alapból sokan beszélnek nyelvet (Cseho.: 79%, Magyaro.: 42%). Ez komoly versenyhátrány. A tudáscsere angolul folyik, emiatt csak ennek birtokában lehet a szakmai tudást szintentartani. Pont. Mi a retked halál f@ßa olyan nehéz a B2-es angol nyelvvizsgán (vagy a francián vagy a németen vagy az oroszon), hogy ne lehetne letenni? Én a gimiben megtanultam németül, de az egyetemen nagy hiányát láttam az angolom hiányának. A munkahelyemen az állásinterjún mondták, hogy a német szép-szép, de az angol középfok (informális) elvárás, mert a nemzetközi minden azon megy. A német a szakértőkkel az értekezletek után folytatott vacsora miatt praktikum, de nem szükséges. A francia felejtve.


Amit tehetsz, hogy felméred, miért szükséges a nyelvvizsga, és ezt mindennapi ösztönzésre, kényszerekre fordítod le.

1. Önhipnózis:

Elképzeled, hogy milyen előnyökkel jár a magánéletedben és a szakmádban a nyelvTUDÁS, és az milyen jó érzés, és mennyiféle lehetőséget nyújt. Ezt egyfajta meditációban (elég, ha minden reggel vagy este ugyanakkor) felidézed magadban. Ez önhipnózis.

2. Örömszerzés nyelvhasználattal

Megkeresed a számodra élvezetet nyújtó tevékenységeket: olvasás, film, zene, játék, és ezeket elkezded az adott nyelven művelni. Én a középfokú nyelvvizsgáig rengeteg Wikipédiát olvastam angolul. Előtte előfordult, hogy gyerekmesét. A németet (eredetileg B2) most Grimm mesékkel tartom karban. Talán jövőre jöhet valami komolyabb, mert megvettem a Harry Pottert és a Winnetout, de egyikre sem vagyok (már/)még képes. Amikor meglett az angol B2 egyre jobban pörgött a Harry Potter láz. Éjfélkor ott voltam az angol nyelvű premieren a könyvesboltban. Hazamentem, péntek éjszaka 1 órát olvastam, majd 8-kor keltem, és utána éjfélig csak pisilni keltem fel a könyv mellől gyakorlatilag. Vasárnap estére végeztem vele. Szuper élmény volt.

Azóta a filmeket is sokszor felirattal (vagy eredetiben) nézem a moziban. Ha CounterStrike-ozol, akkor csatlakozz egy nagy-britanniai csoporthoz.

Egy ismerősöm jó franciából és szeret főzni, tehát van egy francia nyelvű Larousse szakácskönyve, amit, ha a fejedre ejtek, halva maradsz alatta. Mert érdekli a nyelv (és a főzés).

3. Pénz - Ez egy kényszer

Ha már kifizette az ember az órát, akkor jellemzően jár is. Tapasztalat szerint nagyaon kevesen rendelkeznek olyan nyelvtehetséggel és önfegyelemmel, hogy a beszédgyakorlástól eltekintve otthon levezényeljék a dolgot. A magántanár előnye ebből a szempontból, hogy drágább mint a csoport, rád fókuszál, és felkészületlenség esetén nehezebb elbújni. A csoport olcsóbb, és sokakat ösztönöz, ha látják, hogy x erőfeszítéssel mennyire előrébb tudnak érni, mint mások.

4. Napi kényszerek

A Duolingo a szókincsbővítésre és alapkifejezések elsajátítására hasznos. Jutalomcsillagokat ad, és vesz el, ha lusta vagy. Ilyenkor sír is a kabala bagoly. Hasonló külső kényszerrel élnek más nyelvoktató alkalmazások is.

Írd elő magadnak napi 10-20 szó/kifejezés elsajátítását, Ezeket a megfelelő nyelvtanuló programba (Anki Droid stb.) feltöltheted. Ha jól teljesítettél, jutalmazd meg magadat! Ha megvan a heti 70 szó, menj moziba vagy ilyesmi. Állíts be időzítést, ami figyelmeztet, ha az aznapi penzumot még nem teljesítetted.


A lényeg, hogy találd meg azt a pozitív érzelmi indokot (ki akarsz vándorolni Ausztráliába, angol a menyasszonyod, stb.), aminek az elérése érdekében tanulsz.

2020. máj. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Most már mindegy, ha ennyien írtak, én a helyetekben az ilyent, aki így fogalmaz, hogy "zsigerből gyűlölök", hagynám, törjön ketté az élete, legyen hobó, fagyjon meg az első vad hideg éjszakán a kapualjban. Normális ember nem érez zsigeri gyűlöletet egy nyelv tanulása miatt.
2020. máj. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

En ugy voltam vele, hogy addig szenvedtem amig epp ossze nem jott egy nyelvvizsga, utaltam. Aztan elkezdtem filmeket nezni angolul, eleinte magyar, aztan angol felirattal, aztan anelkul. Ez rengeteget segitett. A kovetkezo lepcsofok az volt, hogy osszeszedtem erdekes temaju podcastokat, audiobookokat meg hasonlokat, letoltottem, es telefonrol (vagy geprol) mindig azt hallgattam: utazas, seta, jatek, eves kozben, vagy ha masra nem kellett annyira koncentralnom. Most ugy vagyok vele, hogy gyakorlatilag mindent megertek, amiben nincs tul sok olyan szakszo, amit nem ismerek, sokszor elegge szokatlan akcentusu emberektol is.


Ez alapjan neked is ezt ajanlom: mindig nezz/hallgass valamit, ami erdekel! Utobbi persze egyenfuggo, ugyhogy nem ajanlok kulon temat.

Youtube-on vannak kifejezetten ilyen nyelvtanulos csatornak (English with Lucy, Rachel's English, stb.), azok is jok, bar ott a tanar kifejezetten figyel arra, hogy erthetoen beszeljen, ami a valosagnak nem felel meg teljesen (azt hiszed, hogy tudsz angolul, aztan az elso skottal/negerrel valo talalkozaskor jossz ra, hogy nem).

2020. máj. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Nagyon egyetértek a 4essel. Én őszintén diplomát sem adtam volna nektek. Ha eddig nem volt akkor esélyes hogy nem is lett volna. Szerencséd van, van egy pár éved hogy össze szedd magad.
2020. máj. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!