Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Diszlexiaskent hogy tudnek...

Diszlexiaskent hogy tudnek angolul megtanulni?

Figyelt kérdés
Most hogy mindjart itt a nyar,szeretnem az angolomat fejleszteni.Egyszeruen nekem nem megy hogy a szavakat csak ugy bemagoljam,mert elfelejtem oket 2 perc alatt.A masik problemam a nyelvtani resz.En nem tudom sajnos megertei a fogalmakat hogy melyik mikor hasznaljuk.Szerintetek diszlexiaskent hogy tanuljak angolul? Most elkezdtem angol sorozatokat nezni ugy hogy nincs felirat.Szerintetek ez igy hasznos? 18/l
2020. máj. 29. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Én is dislexiás vagyok.

Én is most tanulok angolt.

Sorozatott úgy néz,hogy kiírod a szavakat, mondatokat amiket nem értesz. Unalmas, idegesítő, de én így tanulok. Kiírok többször egy szót, közben arra koncentrálok, és pár napos egész napos szó tanulás után megmarad. Hosszúúúú folyamat az biztos, de dislexiával eleve nehezebb tanulni.

Remélem segítettem ;)

2020. máj. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
27%
Én is diszlexiás vagyok. Az angolt játékokból tanultam meg. Iskolai környezetben soha nem tudtam megtanulni.
2020. máj. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért kellett lepontozni. Mindenki máshogy képes megtanulni az idegen nyelvet, főleg diszlexiásan. Nekem azok a játékok segítettek, ahol van leírás. Érdekelt, így megkellett tanulnom önerőből. Hosszú idő volt(kikeresni, feldolgozni SAJÁT tempóban), de mostmár tudom hasznosítani.Kb ugyanolyan a hatása, mint amit az első írt. Emellett nem csak az iskola padban lehet megtanulni nyelvet. 2020-ban élünk, nem 40-50 évvel ezelőtt.
2020. máj. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

25 éve aktívan használom az angolt, napi szinten

nem kell szavakat magolni

olvasni kell, hallgatni és beszélni

meg nem tudnám nevezni az igeidőket most, de olyannyira értem, hogy angol nyelven gondolkodom, ha angolul beszélek

szemüveged van? [link]

2020. jún. 1. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!