Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelvű oldalakat keresek...

Német nyelvű oldalakat keresek, ahol könnyen találok olvasnivalót, és nem hiroldalak. Merre találok a számomra megfelelőt?

Figyelt kérdés

Éltem Németországban, rendesen beszéltem is németül, de majdnem 15 éve már nem használtam a németet. Rendesen megkopott, ha híradót nézek a nagy többségét még megértem, bár ez a hírtől is függ, de vannak hiányosság már. Szeretném visszahozni a szókincsemet.


Első körben olvasni szeretnék, de eléggé válogatós vagyok, nem minden köt le az elején,

elvész item az érdeklődést hamar. Amit olvasok azt többségében angolul olvastam eddig. Ezen valtoztatnék valamennyire. Rövid novellák, sci-fik, esetleg képregények, ahol a képek segítenek az értelmezésben.

Merre vannak ilyen oldalak német területén? Akár koreai, japán mangak német adaptációi? Oroszul ismerek pár oldalt, angolul is, németül nem. Hogy érthető legyen kbre mire gondolok, két honlapot hozok példaként,


novels.pl

esetleg

wuxiaworld.site


Előre is köszönöm a válaszokat. Megjegyzéskent még leírom, hogy nem azért olvasok képregények, mert nem tudtam felnőni, hanem mert diszlexiás és enyhén figyelemzavaros vagyok. A képek segítik a fóuszálást és olvasást, ahogy ezek a ponyvaszovegek is az elindulás az elején, lévén, hogy nem kanti magasságban írták őket. Később, ha már jól megy a nyelv, akkor jöhet a komolyabb szépirodalom. Elnézést az elírásokért, telefonról vagyok.



2020. jún. 1. 10:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

HA a googleba beadod a Kurzgeschichte, Anime, Romane + online címszavakat, elég sok oldalt találsz.

Viszont lenne egy kérésem: ha ilyen jellegü orosz oldalakat ismersz, tudnál küldeni pár linket? (Akár privátban is, ha nem akarod szétoffolni a kérdést) Köszi elöre is.

2020. jún. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1#es.nem pont ilyenre gondoltam mint amit írtál. Itt van egy két orosz példa, hogy milyen lenne jó németül. Gondolom ilyet keresel te oroszul.


mangalib.me

mangapoisk.ru

ranobes.com

tl.rulate.ru

2020. jún. 1. 10:52
 3/3 anonim ***** válasza:
KÖszi!
2020. jún. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!