Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen angol nyelvű olvasnival...

Milyen angol nyelvű olvasnivalót ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Immár 3 éve tanulom az angolt, néhány vélekedés szerint jó nyelvérzékkel rendelkezem, emelett imádok olvasni. Alapfokot már elhagytam egy ideje (nyelvvizsga nincs) viszont ahhoz, hogy letehessem a középfokot, még bőven van mit tanulnom. Hetente járok angoltanárhoz, ahol leginkább a beszélgetésen van a hangsúly, de nyelvtanozunk is. Ismerem az összes igeidőt, a fontosabb szavakat, az egyszerű szöveget simán megértem. Inkább az élő beszéddel vannak még gondjaim.


Arra gondoltam, hogy olvashatnék itthon egyszerű nyelvezetű, különleges stílust nem használó könyveket, fejlesztve ezzel a szókincsemet. Igazából nem muszáj olyan érdekesnek lennie, én már attól élvezem az angolul olvasást, ha megértem, de például egy Kisherceget sokkal jobb olvasni, mint valami bugyuta gyerekmesét.


Akik voltatok már hasonló helyzetben, tudnátok ajánlani egyszerűbb nyelvezetű, klassz regényeket? Bármilyen műfaj jöhet, ami való egy tinilánynak. "Magyarul" a romantikus, filozofikus regényeket kedvelem, de persze nem biztos, hogy angolul is találok ilyenből. Előre köszönöm ha írtok.


14/L



2017. okt. 27. 18:33
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Akár olyat is írhattok, ami Magyarországon is híres könyv, és így sanszos, hogy olvastam már. Rajongó lévén próbálkoztam már a Harry Potterrel, de sajnos nem tudtam élvezni, nem jelentett kihívást - ugyanis magyarul is kívülről fújom a szöveget. Persze ez így fejleszti a szókincset, de nekem most leginkább az lenne a fontos, hogy megértsem a témát.
2017. okt. 27. 18:42
 2/13 anonim ***** válasza:
BBC, nagyobb híroldalak? Nyelvvizsga összeállításánál előszeretettel szokták használni, mint forrást.
2017. okt. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%

anazon.com


ott bele is tudsz olvasni

2017. okt. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Alkonyat konyvek

Vagy Vampirnaplok

Pretty little liars

Srb sok sorozatnak van konyv fajtaja

2017. okt. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%
A Vámpírnaplóktól hetekig nem tudtam aludni. Már attól is féltem hogy álmomban a nyakamra ugrik a macskám és leszívja az összes véremet.
2017. okt. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
Én a Pretty little liars sorozatot néztem végig angolul, angol felirattal. Valamilyen szinten ez is olvasás.:D
2017. okt. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm a választ. Lehet nem jött le a kérdésemből, de én nem feltétlen nyelvvizsgára felkészítő könnyített olvasmányokra gondoltam, hanem sima, egyszerűbb nyelvezetű angol regényekre. Romantikus. Történelmi. Ilyenek.


A vámpírnaplóktól és az egész vámpíros témától hidegrázásom van, borzalmas egy történet.

A Pretty little liarst Én is végignéztem, de csak magyar felirattal. Angolul nem tudtam élvezni, nagyon gyorsan pörögtek az események, és én követni akartam őket.


Köszönöm a válsazt mindenkinek, és akkor még egyszer felteszem a kérdést: Tudnátok angol, egyszerűbb nyelvezetű regényeket ajánlani? Nem kifejezetten nyelvtanulásra specializálódottakra gondolok. Bár ezek az oxfordos könnyítettek (PL. Twist Oliver, amit imádok) szintén nagyon jók. Valami ötlet? Romantikusoknak külön örülnék.

2017. okt. 27. 20:47
 8/13 anonim ***** válasza:

- The 7 Habits of Highly Effective Teens

- JoJo's Guide to the Sweet Life: #PeaceOutHaterz

- The Anxiety Workbook for Teens: Activities to Help You Deal with Anxiety and Worry

- The 57 Bus: A True Story of Two Teenagers and the Crime That Changed Their Lives

2017. okt. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek között biztosan van kedvedre való, érdemes beleolvasni vásárlás előtt:

Romeo and Juliet

Alice in Wonderland

Hamlet

Jane Eyre

The Adventures Of Huckleberry Finn

Mortal Instruments

The Hunger Games

Maze Runner

Eragon

Sword of Thruth

The Shannara Chronicles


Valószinűleg még nem fognak tetszeni de viszonylag rövidek és ha most nem is de pár év múlva érdemes lehet elolvasni:

The Man in the High Castle

1984

2017. okt. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én egyszer elmentem a könyvtárba ilyet kölcsönözni, voltak rövidebb (kb 30-40 oldalas) könyvek direkt könnyített nyelvezettel. Szerintem ha bemész, biztosan tudnak ajánlani.:)
2017. okt. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!