Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg alkalmaznak bérvizsgáz...

Tényleg alkalmaznak bérvizsgázókat a jelenlegi online nyelvvizsgákhoz?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy sok vizsgazo lefizet valakit, aki megirja helyette, beul egy masik monitor ele, egyeb modszerekkel trukkoznek...
2020. jún. 1. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
De te gondolom nem akarsz ezzel a módszerrel élni... eszedbe se jutott... ugye?
2020. jún. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Aki már túl van 5-6 bukott vizsgán, és csak ez kéne a diplomájához (bár most enélkül is kiadják), biztos, hogy alkalmazni fogja őket, egyetemi vizsgáknál is előfordul, és akit lefizetnek, se jár vele rosszul. Ettől még persze illegális, és nem is "illik", de ilyen az élet.
2020. jún. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Hidd el hogy ez már nem újkeletű dolog. Tudok olyanról aki rendesen beült vizsgázni mások helyett matekból a Corvinuson.
2020. jún. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Melyik nyelvvizsgán nem ellenőrzik a monitormegosztást?
2020. jún. 2. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Lilien0623 válasza:
73%

Sziasztok!


Nemrég online nyelvvizsgáztam az Euroexam-nél.

Olyann komoly óvintézkedések voltak, hogy a csalás, trükközés lehetősége kizárt.

Arcfelismerő program, egér és billentyűzet mintavétel, illetve a vizsgaszoftver amin keresztül történt a vizsga blokkolt minden más programot a gépemen, távoli gépről sem lehet belépni. Ez a program pluszban random időközönként a webkamerán keresztül készített felvételt rólam, hogy tényleg én ülök e ott.

Ha ez még nem lenne elég, telefonomat be kellett állítsam úgy, hogy oldalról vegyen engem és az asztalom, Zoom alkalmazás segítségével be kellett lépjek, és egy teremfelügyelő figyelt folyamatosan.


Ezek után nem hiszem bárki megmerné kockáztatni a csalás lehetőségét. :D

2020. jún. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hat ez erdekes:) Köszi a tapasztalatokat. Engem halistennek nem erint, van felsofokum, csak nemreg olvastam egy cikket miszerint HDMI kabellel ossze lehet kotni a monitorokat es a masik monitornal egy masik ember ulhet, mikozben teged vesz a kamera. Elgondolkodtam rajta, hogy tenyleg teret hagytak e ilyen orbitalis csalas lehetosegenek.
2020. jún. 3. 12:29
 7/9 anonim ***** válasza:

bérvizsgázóval tantermi vizsgán könnyebb csalni, egyszer rápillantanak a személyire, nem veszik észre.

online vizsgán rengeteg lehetőségük van összehasonlítani az arcképet a személyivel, szerintem ez nem lehetséges.

ez a monitormegosztás kizárt hogy működjön


másrészt a bérvizsgázásért feljelentenek ha kiderül és pénzbírság/felfüggesztett jár érte, és egy darabig nem is vizsgázhatsz többet

2020. jún. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A bérvizsgázó szempontjabol erdekelne a buntetes
2020. jún. 6. 22:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát a bérvizsgázó szempontjából biztosan súlyosabb a büntetés, mint annak, aki a bérvizsgázót felfogadta.


A személyi okmánnyal való visszaélés pontosan nem tudom milyen kategóriába esik, lehet csalás.

Illetve a nyelvvizsgákon ki kell tölteni mindenféle papírt, ez esetben magánokirat hamisítás


Én pénzbírságra és felfüggesztettre tippelnék, nem tartom valószínűnek, hogy ezért tényleges letöltendőt adnának.

2020. jún. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!