Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mandarinul vagy japánul...

Mandarinul vagy japánul nehezebb relative magas szinten megtanulni?

Figyelt kérdés

2020. jún. 2. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Mandrain sztem nehezebb. Én japánul rövid idő alatt megtanultam,míg az angolt nem tudom. 😂
2020. jún. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Egy magyarnak könnyebb a japán, mert az is toldalékoló nyelv. A mandarin nem használ toldalékokat.

Ha írás szintjén nézzük, akkor viszont a mandarin szerintem könnyebb, mert a japán a kínaiból (mandarinból) átvett kanjik mellett hiraganát, katakanát is használ, s nem mindegy, mit mivel írsz (bár elég könnyű megjegyezni). Plusz van latin betűs átirat, ez a roumaji. A japánban csak az írás nehéz.

2020. jún. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a följebb levő hozzászólókkal, annyit tennék még hozzá hogy magyarok sokkal könnyebben tudják a japán kiejtést megtanulni, míg a kínai nagyon nehéz ebből a szempontból.

Alapból a tónusok elsajátítása végtelen gyakorlás és van több hang ami nem létezik nálunk.

2020. jún. 4. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kiejtés és gondolkodásmód miatt egyértelműen a kínai (mandarin) nehezebb, de bármely másik tonális nyelvre érvényes ugyanez (vietnami, kantoni, stb.)
2020. jún. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8%
A kínaiban a kiejtés nehéz, de ha begyakorlod, rájössz, onnantól kezdve könnyebb nyelv, mint a japán vagy koreai. A japánban könnyebb ugyan a kiejtée, de az írás, olvasás, nyelvtan bonyolultabb. Pár hetet rá kell szánni a kínai kiejtésre, utána hamar be lehet előzni a japánosokat.
2020. júl. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5-ös


Elnezest de hogy mondhatsz olyat hogy pár hét? Felnevettem. Bocs hogy így letámadtak, de jártál valaha Kínában? Beszéltél Kínaiakkal vagy Kínában élő külföldiekkel? Mi alapján mondasz ilyet ekkora magabiztossággal, irreálisnak tartom.


A kínai kiejtést elsajátítani nem pár hét, hanem pár év. Már ha anyanyelvi környezetben vagy, persze.


Hallottam rémtörténeteket hogy budapesti nyelviskolaban azt tanítják hogy a tónusokat felesleges megtanulni mert a kínaiak nem használják, és valamiért minden magyar tanuló jó megnyomja a “g”-t, de ez nekem is új.

2020. júl. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

5.


Én is elnézésed kérem, és egészen a "pár hetet rá kell szánni" mondatodig nem is akartalak lepontozni... Rajtad kívül csak egy youtube videóban hallottam ilyen burkolt nagyképűséggel valakitől, hogy pár hét oszt' levan tudva a kiejtés. Hát, nem! Ha tehetséges vagy, ha van zenei érzéked, és jól kihallod a különbségeket, akkor előfordulhat, egyéb esetben évekig is (!) küszködhetsz a kiejtéssel. Ami nem feltétlen jelenti, hogy akkor egy szavadat se fogják addig érteni a kínaiak, de az erős túlzás, hogy ezt pár hét alatt le lehetne tudni.

2020. júl. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Ahh 3 vagy 4 nap.

Màr indulhatsz is utana kifele.

Nagyon keresett most arrafele a nyelvet nem beszelő szènbànyàsz..figyi ha bànyàban dolgozol sosem esik rad az eso,nem àzol el mint sokan màsok.

Röhögsz majd rajtuk.

A.kèzi szènbanyaszat könnyű ,fasza melò.

Nyelvtanulas.eleg hozza 3 4 nap.

En a komment olvasasa utàn foglalnàm a jegyemet..Te tudod.

Pròbàltam segìteni.

2020. aug. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyik sem "nehéz" ha tényleg odaadással tanulod, ilyen szempontból nem létezik "nehéz" dolog a világon.


Kínai: Nem kell megijedni az írástól, csak el kell fogadni, hogy nem latin betűs rendszer. Annyira kevés benne a nyelvtan, hogy még az angolnak a nyelvtani szabályai is nehezebbek a kínaiénál.


Japán: Az írás ugyan az az eset, mint a kínainál. Csak hozzáállás kérdése. A legkönnyebb a kiejtést és nyelvtant nézve, legalább is egy magyar ember előnyben van a hangkészlet és a ragozó nyelv miatt.

2021. júl. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!