Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolon kívül érdemes bármilye...

Angolon kívül érdemes bármilyen más nyelvet magas szinten megtanulni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha csak a hasznossági oldalát, és a befektetett munka/megtérülés arányt nézem?
2012. jan. 31. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha még kellőképpen fiatal vagy, és erőd, időd, érzéked, kedved, és pénzed is van, akkor a távolkeleti nyelvek (japán, kínai) és az arab.

Véleményem szerint kb. 20-30 év múlva már kiterjedt gazdasági kapcsolatokat fogunk velük ápolni vagy mi, vagy valamelyik jelentősebb nyugati állam.

Tolmácsra, fordítóra, üzletkötőkre, hasonlókra, akik a nyelvet ismerik, szükség lesz.

2012. jan. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát erre a kérdésre nem tudok objektíven válaszolni, de leírom a véleményemet.

Ha csak a szigorúan véve a hasznossági oldalát nézed, és nem a szíved csücske a nyelvtanulás, akkor elég a magas szintű angol nyelv a mai világban szerintem.

Bármivel is foglalkozol, a gazdasági, műszaki, tudományos életben a közvetítő nyelv az angol. Angolul írják a nemzetközi szaklapokban megjelenő tudományos publikációkat is.

2012. jan. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 webnyelv ***** válasza:

Attól függ, mi a foglalkozásod. Pl. műszaki téren elég az angol. Idegenforgalomban jó, ha van mellé más is. Amúgy soha nem tudni, éppen mikor veszi hasznát valaki pl. francia nyelvtudásnak, mert mi van, ha felbukkan valaki, aki csak franciául beszél és senki nem érti meg. Na, ez most csak egy példa volt.

De mondom, szakterülettől függ.

2012. febr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok:

Persze az általam felsorolt keleti nyelvek tanulását én is úgy gondoltam, hogy az angol mellé. Valószínű, hogy csak akkor tudsz érvényesülni, ha az angolra tudod azokat fordítani, és nem csak kizárólag magyarra.

2012. febr. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!