Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Horvát vagy szerb vagy montene...

Horvát vagy szerb vagy montenegrói nyelv tanulható könnyebben?

Figyelt kérdés
Főleg nyevtanra gondolok és kiejtésre
2020. jún. 14. 02:20
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
A montenegrói az ugyan az, mint a szerb. A horvát nagyon hasonlít. Ha jót akarsz horvátot tanulj, mert ha horvátul szólalsz meg, akkor nem utálnak ki a Balkánról. (annyira)
2020. jún. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a szerbet tanulom. Meg is mondom, miért. Tudok oroszul, ukránul.


A horvát ezekhez (bármily meglepő) közelebb áll. Vegyük például a -je, -ije előfordulását. Ez lágyabb kiejtés, amely szintén az oroszra, ukránra hajaz inkább.


A horvát nem használja azt a szerkezetet, hogy da + ige.

Tehát, az, hogy „szeretnék enni” horvátosan „želim jesti”, míg szerbesen „želim da jedem”. Ez utóbbi szintén nem oroszos, hanem tipikusan balkáni sajátosság (megvan a bolgárban, a macedónban és a románban is).


Szóval, a szerb sokkal délszlávabb nekem, mint a horvát, sokkal több újdonságot tartogat. És nem is beszéltünk arról, hogy a szerbben több a török eredetű szó, amely sokszor menőbben hangzik, mint a horvátban használt török megfelelő.


Meg kicsit azt is észrevettem, hogy a szerbek erősebben nyomják meg a hangsúlyokat, a horvátok beszéde kicsit monotonabb, míg a szerbeké dinamikusabb.

2021. márc. 12. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Horvátban használt szláv* megfelelő (előző voltam).
2021. márc. 12. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!